Koučovi Vůjtkovi nevolajú agenti, nelobujú za svojich hráčov

Vladimír Vůjtek
Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek počas TB Slovenského zväzu ľadového hokeja k nominácii tímu hokejistov SR na februárový turnaj v Nórsku. Foto: SITA/Marián Peiger

PRAHA 22. júna (WEBNOVINY) – Pri vymenovaní Vladimíra Vůjtka za trénera českej hokejovej reprezentácie muselo vedenie zväzu riešiť len jednu vážnejšiu námietku. Vůjtkov syn Vladimír je hráčskym agentom, čo môže vyvolávať otázky o možnom strete záujmov.

„Vôbec s tým nebojujem. Samozrejme, poznám niektorých hráčov, ktorých má Vláďa, tomu sa nedá vyhnúť. Nepoznám však všetko do detailov. O agentov sa nezaujímam. Viem, že mi to bude málokto veriť, ale je mi jedno, ktorý agent koho zastupuje,“ uviedol v rozhovore pre denník Sport Vladimír Vůjtek.

V podobnej situácii bol aj na Slovensku, kde od roku 2011 do konca majstrovstiev sveta 2015 viedol národný tím. Agenti mu však nevolali a ani sa nesnažili za svojich hráčov lobovať. „Na Slovensku sa mi to za tie štyri roky, myslím, ani nestalo,“ priznal pre Sport Vladimír Vůjtek.

Informácie priniesol web českého denníka Sport.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Vůjtek