Kováčik kritizuje Stocha, vyjadril sa aj k 'výbuchu' Kozáka

Stoch
Slovenská futbalová reprezentácia stúpa v rebríčku FIFA. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 8. septembra (WebNoviny.sk) – Ak by sa Miroslav Stoch ocitol v nominácii Slovenska na úvodný duel F-skupiny kvalifikácie o postup na MS 2018 proti Anglicku, prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik by to nepodpísal. Takýto jednoznačný postoj zaujal šéf SFZ k ostro medializovanej téme, či mal alebo nemal tréner Ján Kozák nominovať hráča, ktorý je momentálne vo svojom tureckom klube v dobrej streleckej forme.

Ďalšie podrobnosti k téme Stoch

Kováčik vo videorozhovore pre Hospodárske noviny, resp. hnonline.sk poskytol aj ďalšie podrobnosti k téme Stoch.

„Viem presne, čo sa stalo medzi Stochom a trénerom Kozákom, bol som v tom lietadle na ceste z majstrovstiev Európy. Rozhodnutie trénera plne rešpektujem. Ak by tréner Stocha nominoval, ja by som tú nominačku nepodpísal. Po tom všetkom, čo si pán Stoch dovolil, do reprezentácie nepatrí,“ povedal Ján Kováčik.

Obrazom: Kvalifikácia MS 2018: Slovensko – Anglicko

Vyjadril sa aj k podpore Stocha zo strany niektorých ďalších reprezentantov, napríklad Juraja Kucku, ktorý ju tlmočil prostredníctvom sociálne siete. „Volení funkcionári vybrali trénera, ten zasa hráčov a tí sú na to, aby hrali. Vysvetlili sme si to a verím, že futbalisti sa už v budúcnosti nebudú vyjadrovať k nominácii na reprezentačný zápas.“

Vyjadril sa aj k „výbuchu“ Kozáka

Šéf SFZ dostal v otvorenej debate s HN aj otázku, ako vnímal odpoveď trénera Jána Kozáka na otázku redaktora RTVS krátko po prehre s Anglickom (0:1), keď sa ho ten opýtal, či sa „hneváme na rozhodcov“. Kováčikova odpoveď vyznela ako Kozákova obhajoba. „Skúste sa vžiť do pozície trénera. Prežijete takýto zápas, aké tam musia byť emócie, aký heroický výkon podali hráči po vylúčení Martina Škrtela, a napokon dostali gól a prehrali. Keď sa to všetko nakumuluje, zrazu príde takáto otázka… Možno by ktokoľvek iný reagoval podobne a možno ešte horšie,“ zamyslel sa Kováčik.

Prvý muž slovenského futbalu priznal, že sám sa k rozhodcom po zápasoch zásadne nevyjadruje. „Ak s nimi máme problém, píšeme oficiálnu sťažnosť. Nie je to vyslovene nariadené nevyjadrovať sa k rozhodcom, ale je to zadefinované istým režimom, že by sa nemali komentovať rozhodnutia rozhodcov na tlačových konferenciách. Otázka redaktora televízie mohla prísť na záver rozhovoru, možno na druhý deň. Je množstvo vecí, na ktoré sa redaktor môže pýtať po zápase, a nemusela tam padnúť otázka o rozhodcovi. Samozrejme, aj odpoveď mohla byť iná,“ uviedol Kováčik pre dennik.hnonline.sk.

https://www.youtube.com/watch?v=PDZzAG8lsaA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KováčikJán KozákJán Kozák st.Miroslav Stoch
Firmy a inštitúcie Anglická futbalová reprezentáciaSFZ Slovenský futbalový zväzSlovenská futbalová reprezentácia