Kovalík okrem Australian Open vynechá aj Davisov pohár, odstránili mu kostičku na zápästí

Jozef Kovalík
Slovenský tenista Jozef Kovalík. Foto: archívne, SITA/AP.

MELBOURNE 27. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Jozef Kovalík musel pre zdravotné problémy zrušiť účasť na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny Australian Open v Melbourne (14. – 27. januára 2019).

Aktuálne 86. hráčovi singlového rebríčka ATP, ktorý mal byť jedným z dvoch slovenských tenistov s istotou štartu v hlavnej súťaži, odstránili podľa informácie na webe Slovenského tenisového zväzu (STZ) kostičku na boľavom zápästí.

Kovalík bude v tenisovom kolotoči absentovať do marca, takže nebude k dispozícii ani v kvalifikačnom stretnutí svetovej skupiny Davisovho pohára o postup na finálový turnaj proti Kanade (NTC v Bratislave, 1. – 2. 2. 2019).

Po odhlásení sa 26-ročného Bratislavčana zostal v hlavnom „pavúku“ AO 2019 zo Slovákov už iba Martin Kližan. Ďalší Slováci sa o postup pokúsia v kvalifikácii. Miesto Kovalíka, ktorý na Australian Open 2016 absolvoval v 1. kole neúspešný debut na úrovni „veľkej štvorky“, zaujal medzi účastníkmi Michael Mmoh z USA.

Zo žien majú istotu účasti v hlavnej súťaži na AO 2019 štyri Slovenky: Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková, Viktória Kužmová a Karolína Schmiedlová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominika CibulkováJozef KovalíkKarolína SchmiedlováMagdaléna RybárikováMartin KližanViktória Kužmová