Jozef Kovalík sa na turnaji ATP v Kitzbüheli prebojoval už do štvrťfinále

Jozef Kovalík, Australian Open 2020, Melbourne
Slovenský tenista Jozef Kovalík. Foto: SITA/AP.

Slovenský tenista Jozef Kovalík sa turnaji ATP 250 v rakúskom Kitzbüheli postúpil do štvrťfinále dvojhry mužov, v stredajšom súboji 2. kola zdolal Čecha Jiřího Veselého za 119 minút 2:6, 6:2, 6:4.

Dvadsaťosemročný bratislavský rodák sa do hlavnej súťaže na rakúskej antuke prebojoval z kvalifikácie, o víkendové semifinále si zahrá s víťazom španielskeho duelu medzi Pedrom Martínezom (97. miesto v rebríčku ATP) a druhým nasadeným Robertom Bautistom-Agutom (16.).

Prvý set Kovalíkovi veľmi nevyšiel a za 31 minút ho prehral 2:6. Až trikrát prišiel o podanie a súpera brejkol len raz. Omnoho lepší bol z pohľadu slovenského tenistu druhý set, v ktorom si udržal servis a Veselého brejkol dvakrát.

V rozhodujúcom treťom o všetkom rozhodla siedma hra, v ktorej Kovalík využil tretí brejkbal a dostal Čecha pod tlak, v závere si už postup nenechal ujsť. Kovalíkovi v aktuálnom vydaní rebríčka ATP patrí 131. pozícia, postupom do štvrťfinále však získal istotu postupu o desať priečok nahor. Jeho osobným maximom je 80. miesto z októbra 2018.