Kovalík sa prebojoval do hlavnej súťaže v Buenos Aires

Jozef Kovalík
Slovák Jozef Kovalík počas zápasu Davisovho pohára proti Austrálčanovi Bernardovi Tomicovi. Foto: SITA/AP

BUENOS AIRES 14. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Jozef Kovalík uspel vo finále kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Argentina Open v argentínskom Buenos Aires (dotácia 624 340 USD, antuka).

Kovalík zdolal španielskeho veterána Rubéna Ramíreza-Hidalga (155.) za 127 minút 6:3, 1:6, 6:4. Vo vyrovnanom treťom sete rozhodla v prospech 24-ročného Kovalíka (121.) nad 39-ročným Ramírezom-Hidalgom koncovka a v nej jediný brejk na konečných 6:4. Víťaz premenil tretí mečbal pri podaní súpera.

Súperom Kovalíka v 1. kole hlavnej súťaže bude Argentínčan Carlos Berlocq, 34-ročný antukár je na 77. priečke rebríčka ATP a v Buenos Aires hrá vďaka voľnej karte.