Kpekawa dostal vo Fortuna lige stopku na pol roka, pyká za zákrok na Trusu

Matej Trusa, MFK Zemplín Michalovce
Matej Trusa (MFK Zemplín Michalovce) v zápase proti AS Trenčín utrpel dvojitú zlomeninu. Foto: www.facebook.com SITA - koláž WBN.

Anglický futbalista Cole Desmond Kpekawa z fortunaligového futbalového klubu AS Trenčín dostal od disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (SFZ) dištanc na šesť mesiacov. Dvadsaťtriročný obranca si tak už v jesennej časti FL nezahrá, na fortunaligové trávniky sa môže vrátiť v polovici marca 2020.

Kpekawa v úvode víkendového zápasu Trenčanov na pôde MFK Zemplín Michalovce zranil talentovaného Mateja Trusu, nešetrným zákrokom mu spôsobil dvojnásobnú zlomeninu predkolenia.

V prvých odhadoch núteného výpadku 18-ročného útočníka Zemplínčanov sa spomínal rok bez futbalu, niekoľko dní po operácii je prognóza návratu o čosi priaznivejšia. Ak liečba bude pokračovať podľa predstáv, na prelome rokov by mohol začať behať a o ďalšie dva či tri mesiace aj kopať do lopty.

DK SFZ na svojom zasadnutí tiež začala konanie voči fortunaligovým klubom ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava v súvislosti s hrubým nešportovým správaním svojich fanúšikov v nedeľňajšom vzájomnom súboji v Bratislave. Informácie pochádzajú z webu SFZ.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Cole KpekawaMatej Trusa