Krajniak: Dvaja poslanci Sme rodina majú „voľnú kartu“ pri hlasovaní o nedôvere ministrovi Mikulcovi

Milan Krajniak
Minister práce Milan Krajniak. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková
  • aktualizované 14. júna 12:26

Dvaja poslanci Národnej rady SR (NR SR) z vládneho hnutia Sme rodina majú „voľnú kartu“ pri hlasovaní o nedôvere ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO). Pred mimoriadnym rokovaním vlády to uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).

Mimoriadnu schôdzu inicioval Smer-SD

Na pondelňajšej schôdzi sa ministri venovali návrhu poslancov NR SR na vyslovenie nedôvery šéfovi rezortu vnútra.

„Pondelňajšie rozhodnutie je signálom toho, že vláda drží spolu a je súdržná. Nerozumiem tomu, prečo sa opozičné strany sťažujú na ministra vnútra, keďže súčasná vláda spravila to, čo sľúbila, a teda rozviazala ruky orgánom činným v trestnom konaní,“ uviedol premiér Eduard Heger (OĽaNO) s tým, že konanie mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej má byť Mikulec odvolávaný z funkcie ministra vnútra, za absurdné.

Mikulec aj premiér Heger potvrdili, že v pondelok poobede sa stretnú s koaličnými poslancami, ktorí avizovali, že budú hlasovať s opozíciou.

Pčolinský a Pčolinská zahlasujú za odvolanie

Zvolanie mimoriadnej schôdze k vysloveniu nedôvery ministrovi vnútra iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Konať sa bude v utorok 15. júna. Ministrovi vnútra vyjadrilo podporu hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a strany Sloboda a Solidarita (SaS) a Za ľudí.

Naopak, za jeho odvolanie budú hlasovať koaliční poslanci Peter Pčolinský a Adriana Pčolinská (obaja Sme rodina). Pčolinský pre spravodajský portál aktuality.sk potvrdil, že bude hlasovať za odvolanie Mikulca z funkcie. Minister vnútra už totiž nemá jeho dôveru.

Heger po rokovaní vlády ozrejmil, že sa s Petrom Pčolinským osobne stretol a dobre sa porozprávali. „Pánovi Pčolinskému som povedal, že takéto hlasovanie je v rozpore s koaličnou zmluvou a nemalo by sa udiať. Na druhej strane mi však vysvetlil unikátnu situáciu, v ktorej sa nachádza, keďže jeho brat je vo väzbe a chce mu takýmto postojom vyjadriť solidaritu,“ povedal premiér.

Bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský čelí obvineniu, že za úplatok 20-tisíc eur zastavil odpočúvanie a rozpracovanie momentálne obvineného podnikateľa Zoroslava Kollára. Druhé obvinenie je podľa medializovaných informácií založené na podozrení, že sprostredkoval sumu desaťtisíc eur policajtovi Mariánovi Kučerkovi za to, aby sa neriešili podozrenia voči známej nadnárodnej stavebnej spoločnosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adriana PčolinskáEduard HegerMilan KrajniakPeter PčolinskýRoman MikulecVladimír Pčolinský
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaSme rodina - Boris KollárZa ľudí