Krajniak otvoril Bezplatnú dlhovú poradňu vo Zvolene, bude nápomocná ľuďom vo finančných ťažkostiach

274210107_490577952435480_6474902942481057841_n.jpeg
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. Foto: www.facebook.com/photo?fbid

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak dnes otvoril Bezplatnú dlhovú poradňu (BDP) vo Zvolene. Ďalšie tri pribudli tento týždeň na východnom Slovensku v Košiciach, v Michalovciach a vo Vranove nad Topľou.

„Na Slovensku tak už bude otvorených dvanásť bezplatných dlhových poradní, v ktorých pomáhajú ľuďom dostať sa z dlhov psychológovia, právnici a ekonómovia,“ informoval tlačový odbor ministerstva.

Prevencia pred nadmerným zadlžovaním

Osem otvorených BDP už ľudia nájdu v Bratislave, Trnave, Trenčíne, Nitre, Poprade, Banskej Bystrici, Lučenci a Prešove. Takýchto poradní bude na Slovensku celkom 46 a sídliť budú v mieste pôsobnosti úradov práce, sociálnych vecí a rodiny. Projekt BDP plní aj úlohu prevencie vzniku nadmerného zadlženia obyvateľstva.

„Ak potrebuje pomôcť aj klient z regiónu, kde poradňa zatiaľ nie je, môže osloviť prevádzku v inom regióne prostredníctvom sociálnej siete na stránke Bezplatné Dlhové Poradne, alebo na webe www.pomahamedlznikom.sk,“ uviedol minister Krajniak.

Premiant v miere nezamestnanosti

Počas pracovnej návštevy vo Zvolene navštívil minister aj miestne úrady práce vo Zvolene a v Detve. Zvolen patrí s nezamestnanosťou na úrovni 5,44 percenta k premiantom v rámci kraja.

„Kým si počas minulého decembra našlo prácu vo Zvolene 85 nezamestnaných, za mesiac január to bolo až 177,“ poznamenal minister. Nezamestnanosť v celom Banskobystrickom kraji je na úrovni 10,20 percenta.

Nezamestnanosť v Detve je k dnešnému dňu 7,16 percenta. Počet uchádzačov o zamestnanie v evidencii úradu práce v Detve, ktorí si v januári našli prácu, predstavoval 87 osôb, za predošlý mesiac to bolo 44 osôb.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Krajniak
Firmy a inštitúcie MPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR