Krajniak: Rozsudok Súdneho dvora je rozsudkom o naivnej, nerealistickej európskej politike Fica

Milan Krajniak
Poslanec NR SR Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: archívne, SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 6. septembra (WebNoviny.sk) – Rozsudok Súdneho dvora EÚ, ktorý v stredu zamietol žalobu SR a Maďarska proti rozhodnutiu o kvótach, je podľa poslanca za hnutie Sme rodina Milana Krajniaka rozsudkom o naivnej, nerealistickej európskej politike premiéra Roberta Fica.

Lisabonská zmluva

„Nemecko a Francúzsko si odteraz môžu so Slovenskom robiť čo uznajú za vhodné. Z politického hľadiska sa Slovensko, bohužiaľ, stalo kolóniou,“ povedal Krajniak s tým, že Slovensko podľa neho nemá v takejto kľúčovej otázke, ako sú kvóty, právo veta.

Poslanec dodal, že keď sa pred desiatimi rokmi prijímala Lisabonská zmluva v parlamente, tak varoval, že jej prijatím Slovensko stratí svoju suverenitu a bude môcť byť kedykoľvek prehlasované. „Dnes platíme cenu za takúto naivnú, nerealistickú európsku politiku, ktorú realizoval Robert Fico,“ uviedol. Podľa neho „Lisabonská zmluva bola podvodom na menších štátoch“.

Jadro EÚ

Podľa Krajniaka s rovnakým zápalom nám premiér „káže o jadre EÚ“. „Vstup do jadra EÚ nás bude veľa stáť. Čoho sa budú musieť slovenskí občania vzdať, len aby premiér sedel v Bruseli v jadre? Jadro EÚ je premiérov megapodvod na voličoch. V jadre bude môcť iba sedieť a ticho šúchať nohami,“ uviedol s tým, že Slováci už zaplatili za to, že sme v schengene aj za euro.

Za krajiny, ktoré sú v „prvej lige“ považuje Krajniak Dánsko aj Švédsko, a tie podľa neho nepotrebujú robiť takú politiku, akú robí Fico. „Do prvej ligy patria a nemajú ani len euro, ktoré my dávno máme,“ uviedol a dodal, že kým Visegrádska štvorka (V4) ťahala za jeden povraz, Slovensko malo silnejšie slovo. Dnes podľa opozičného poslanca robí Fico zo Slovenska stredoeurópskeho zradcu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan KrajniakRobert Fico
Firmy a inštitúcie ECJ Európsky súdny dvorSme rodina - Boris Kollár