Krajniak: Sulík a Matovič môžu Ficovi akurát ocikávať členky

Richard Sulík, Igor Matovič
Zľava: Richard Sulík a Igor Matovič Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 28. mája (WebNoviny.sk) – Poslancovi NR SR z hnutia Sme rodina Milanovi Krajniakovi pripomínajú predsedovia SaS a OĽaNO Richard Sulík a Igor Matovič vytvorením Opozičnej rady dvoch malých chlapcov na pieskovisku, ktorí si chcú vykolíkovať svoj vlastný kúsoček, na ktorom sa budú hrať len oni dvaja.

Ako povedal Krajniak pre agentúru SITA, je to smiešne. „Ak nevedia získať spojencov ani v opozícii, ako chcú presvedčiť voličov, že majú nato nahradiť túto vládu? Takýmto spôsobom budú mať maximálne nato, že môžu Robertovi Ficovi ocikávať členky,“ vyhlásil Kraniak s tým, že bude to síce nepríjemné, ale nič sa tým na Slovensku nezmení.

Strana Sloboda a Solidarita a hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti podpísali opozičnú dohodu, na základe ktorej vznikla Opozičná rada. Cieľom podpisu zmluvy je prehĺbenie opozičnej spolupráce. Ostatné opozičné strany, teda hnutie Sme rodina a Ľudovú stranu Naše Slovensko k dohode neprizvali. Do budúcna však Sme rodina nevylučujú. Tieto dva kluby disponujú v NR SR 40 mandátmi.

Dohoda SaS a OĽaNO s pristúpením ďalších strán vyslovene neráta. Môže byť však novelizovaná. „Dohoda o Opozičnej rade nie je alternatívou tieňovej vlády. Je to predpoklad pre ďalšiu spoluprácu, ktorá môže vyústiť do vytvorenia tieňovej vlády,“ povedal na tlačovej besede predseda SaS Richard Sulík s tým, že oba kluby sú pripravené spolupracovať aj s ďalšími poslancami v opozícii a prípadne tú spoluprácu formalizovať.

Podľa lídra OĽaNO Igora Matoviča iniciátorom myšlienky vytvorenia tieňovej vlády bolo jeho hnutie. SaS zas prišla s návrhom na vytvorenie Opozičnej rady, na nej sa zatiaľ dohodli.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičMilan KrajniakRichard Sulík
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaSme rodina - Boris Kollár