Krajská rada KDH v Trnave chce za podpredsedu Júliusa Brocku

Brocka
Július Brocka z KDH Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 15. júna (WEBNOVINY) – Krajská rada KDH v Trnave nominovala na funkciu podpredsedu hnutia doterajšieho podpredsedu Júliusa Brocku.

Toho v sobotu do podpredsedníckej funkcie neodporučila zvoliť Rada KDH, aj keď bol nominantom predsedníctva hnutia.

„Brocka je zakladajúci člen KDH v Trnavskom kraji a okrese. Je to politik, ktorý stelesňuje rodinu a sociálnu politiku KDH. Je to stálica KDH,“ zdôvodnil v piatok pre agentúru SITA rozhodnutie krajskej rady jej predseda Alojz Přidal.

Volebný snem KDH bude 23. júna v Ružomberku. Delegáti zvolia predsedu a šiestich podpredsedov strany. „Chcem sa uchádzať o dôveru naďalej, lebo nemám pocit, že by som bol príčinou horších výsledkov alebo zlyhaní v KDH,“ povedal Brocka pre agentúru SITA s súvislosti s rozhodnutím Rady KDH.

Tá za podpredsedov hnutia odporučila zvoliť Miloša Moravčíka, Miroslavu Szitovú, Petra Belinského, Mariána Kvasničku ako aj aktuálnych podpredsedov Jána Hudackého a Pavla Abrhana. Neakceptovala tak návrh predsedníctva, ktoré navrhovalo, aby vo funkciách zostali aj Brocka a Ivan Uhliarik. Kandidátov na funkcie môže na sneme navrhnúť ktorýkoľvek delegát.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan UhliarikJúlius Brocka
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie