Krajský súd v Košiciach zrušil rozsudok okresného súdu v spore mesta s parkovacou spoločnosťou EEI

Krajsky sud kosice.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Krajský súd v Košiciach zrušil rozsudok Okresného súdu Košice I v spore mesta s parkovacou spoločnosťou EEI. Informovala o tom spoločnosť EEI po tom, ako jej doručili uznesenie košického krajského súdu z 11. augusta.

Krajský súd ním zrušil medzitýmny rozsudok vynesený Okresným súdom Košice I, ktorý bol vydaný na návrh žalobcu, teda mesta Košice, proti spoločnosti EEI v konaní o vypratanie nehnuteľnosti a na zaplatenie finančnej náhrady za bezdôvodné obohatenie.

Krajský súd v Košiciach podľa EEI v uznesení konštatoval, že v dôsledku nesprávneho procesného postupu súdu prvej inštancie došlo k porušeniu práva na spravodlivý proces.

Doručené uznesenie

„Môžeme potvrdiť, že mestu Košice bolo doručené uznesenie Krajského súdu v Košiciach, ktorého senát zrušil medzitýmny rozsudok Okresného súdu Košice I z roku 2019 o tom, že nájomná zmluva z roku 2012 je neplatná. V súčasnosti predmetné uznesenie vyhodnocujeme a v krátkom čase rozhodneme o ďalšom postupe v predmetnej veci. Mesto Košice považuje rozhodnutie Krajského súdu za prekvapujúce a nesúhlasí s jeho právnym názorom,“ uviedol hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

Ako ďalej dodal, podľa mesta sa krajský súd v odôvodnení svojho rozhodnutia vôbec nezaoberal vecnými dôvodmi odvolania a nevyslovil svoj právny názor na neplatnosť zmluvy, pričom práve v tomto spočíva jadro sporu medzi mestom a spoločnosťou EEI.

Krajský súd sa nezaoberal ani údajnými procesnými pochybeniami okresného súdu, ktoré namietala spoločnosť EEI,“ dodal Fabian.

Spor mesta

Spor mesta Košice s parkovacou spoločnosťou EEI trvá už takmer dva roky. Okresný súd Košice I vyniesol medzitýmny rozsudok v októbri minulého roka.

Vlani v máji bolo tiež vydané neodkladné opatrenie, v ktorom mestu Košice súd prikazuje súčinnosť pri prevádzkovaní verejných platených parkovísk a výbere parkovného na území mesta Košice až do skončenia zmluvy v roku 2022.

Krajský sud následne v októbri 2019 potvrdil rozhodnutie okresného súdu. Mesto Košice podalo ústavnú sťažnosť proti uznesenie košického krajského súdu, ale Ústavný súd SR odmietol túto sťažnosť mesta ako zjavne neopodstatnenú.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom