Kráľom Twitteru je Barack Obama, avšak nesleduje politikov

Obama
Foto: SITA/AP

ŽENEVA 26. júla (WEBNOVINY) – Najväčšími magnetmi spomedzi svetových lídrov s kontom na sociálnej internetovej sieti Twitter je americký prezident Barack Obama a jeho venezuelský náprotivok Hugo Chávez. Vyplýva to zo štúdie, ktorá monitorovala kontá 264 predsedov vlád a prezidentov.

Podľa vo štvrtok zverejnených výsledkov je kráľom Twittera Obama, ktorého aktivitu sleduje 17 miliónov ľudí, čo z neho robí celkovo piateho najpopulárnejšieho užívateľa siete. Laureát Nobelovej ceny mieru je taktiež autorom najpopulárnejšieho z takzvaných tweetov, ktorým bolo vyjadrenie podpory homosexuálnym manželstvám.

Štúdia však predsa len našla chybičky krásy na konte rodáka z Honolulu – je nimi veľmi malý počet jeho kolegov, ktorých on sám sleduje. Sú iba dvaja – nórsky premiér Jens Stoltenberg a ruský premiér Dmitrij Medvedev.

Horší ako Obama je v tomto smere iba ruský prezident Vladimir Putin, ktorý nesleduje činnosť žiadneho zo svojich kolegov na medzinárodnom diplomatickom poli.

Šéf Bieleho domu zlyháva aj v počte reakcií v rámci svojej činnosti na sieti. Opačne je na tom Obamov najväčší konkurent v počte fanúšikov.

Takmer 40 percent z činnosti Huga Cháveza na Twitteri pozostáva z reakcií. Nedostižní v tomto smere však sú dvaja africkí lídri – ugandský premiér Amama Mbabazi a rwandský prezident Paul Kagame.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaDmitrij MedvedevHugo ChávezJens StoltenbergVladimir Putin
Firmy a inštitúcie Twitter