Krásne vlasy vďaka keratínu

Krásne vlasy vďaka keratínu
Krásne vlasy vďaka keratínu. Foto: NOTINO

BRATISLAVA 13. februára 2019 (WBN/PR) – Zázrak, ktorý by vlasy len za okamih premenil na dokonalé, neexistuje. Nič ale nie je stratené, pretože so správne vybranou kozmetikou sa k vysnenému účesu dopracujete ľahšie.

Čo je keratín

Toto slovo ste už pravdepodobne počuli v nejakej reklame na šampóny alebo masky na vlasy. V médiách sa objavuje pravidelne, ale nie každý vie, čo si má pod ním predstaviť. Keratín je bielkovina, ktorá tvorí 90 % každého vlasu. Je zodpovedný za to, akú kvalitu, tvar či vzhľad naša koruna krásy má. Rovné vlasy majú keratín pravidelne po celej dĺžke vlasu. Pri kučeravých sa tvorí nerovnomerne, čo zapríčiňuje rast do rôznych strán, teda kučeravenie. Keratín je zároveň prirodzenou ochranou pred nepriaznivými vplyvmi počasia ako vietor, chlad alebo slnko.

Kallos kjmn sampon s keratinom.jpg
Kallos KJMN šampón s keratínom. Foto: NOTINO

Z vlasov sa môže vyplaviť

Znie to síce vynikajúco, ale treba mať na pamäti, že nedokáže ochraňovať navždy. Pravidelná námaha môže spôsobiť poškodenie keratínových reťazcov a jeho následné vyplavenie z vlasu. Dobrou správou je, že si môžeme pomôcť aj doma bez pomoci profesionála. Jednou z možností je tzv. brazílsky keratín. Je to prírodný produkt, ktorý je určený na regeneráciu a tvarovanie vlasov. Vlas sa opraví a výsledky vidno už po prvom použití. To ale zďaleka nie je všetko.

Zachráni to kozmetika

Keď nepomôže ani najšpičkovejšia žehlička na vlasy, pretože vaša koruna krásy je skrátka neoblomne verná tvaru špirály, keratín na vlasy je jednou z možností, ako príliš kučeravé či nepoddajné vlasy spevniť a vyrovnať. Skvelou pomocou pre vlasy je napríklad luxusná značka Brazil Keratin. Všetky produkty využívajú regeneračné a ošetrujúce vlastnosti keratínu. Šampóny či vlasové sérum, kondicionér či maska na vlasy obsahujú vitamíny a minerály obnovujúce hebkosť, silu a vláčnosť vlasovej štruktúry. Pravidelné používanie tejto kozmetiky prinavráti vlasom prirodzený lesk a jemnosť, nebudú krepovité ani lámavé. Pevnejšie a pružnejšie vlasy sa samozrejme aj oveľa ľahšie tvarú a upravujú.

Kallos kjmn maska s keratinom.jpg
Kallos KJMN maska s keratínom. Foto: NOTINO

Kvalitné keratínové vlasové produkty ponúka aj značka Kallos. Masky na vlasy Kallos KJMN regeneruje a hydratuje poškodené vlasy, dodáva im hebkosť, lesk a výživu. Vďaka tomu je rozčesanie jednoduchšie a menej namáhavé. Dôležité je, že vlasy sú opätovne chránené pred tepelnými i ďalšími vonkajšími vplyvmi. Produkty obsahujúce keratín sú vhodné na domáce i profesionálne použitie a ich výnimočné účinky ocenia nielen ženy, ale aj muži. Hustá hriva už nemusí byť len snom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom