Krátke "leto" na Slovensku sa končí, teploty klesnú a pre niektoré okresy platí výstraha pred dažďom

počasie, dážď, dáždnik
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

BRATISLAVA 26. apríla (WebNoviny.sk) – Kým na piatok predpovedali meteorológovia teploty od 24 do 29 stupňov Celzia a padnúť mohla na niektorom mieste aj tridsiatka, počas víkendu to až také „ružové“ s počasím na Slovensku nebude. Má sa výrazne ochladiť a na niektorých miestach hrozia aj výdatné zrážky.

V Bratislave sa zrážky neočakávajú

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal aj výstrahu prvého stupňa pred dažďom, ktorá platí pre Košický a Prešovský kraj aj pre okresy Brezno, Tvrdošín i Liptovský Mikuláš.

výstraha, dážď, SHMÚ
Výstraha prvého stupňa pred dažďom je vydaná pre okresy označené žltou farbou. Foto: www.shmu.sk.

„Podľa modelu Aladin spadne do pondelka rána na východe nášho územia a v oblasti Tatier kumulovane väčšinou 15 až 40, ojedinele až okolo 50 mm zrážok. V Žilinskom kraji by to za uvedené obdobie malo spadnúť zväčša tri až 15 mm a v Banskobystrickom kraji väčšinou jeden až 10 mm,“ informujú meteorológovia na sociálnej sieti Facebook.

Na ostatnom území by malo byť zrážok menej. „V Bratislave sa takmer neočakávajú,“ uvádza SHMÚ.

Teploty výrazne klesnú

Oproti koncu pracovného týždňa, počas víkendu poklesnú aj teploty.

V sobotu bude v brázde nízkeho tlaku vzduchu siahajúcej z Pobaltia do našej oblasti cez strednú Európu ďalej na východ postupovať zvlnený studený front. Má byť oblačno až zamračené a denná teplota sa vyšplhá na 16 až 21 stupňov Celzia. V Žilinskom kraji, na Spiši a na Horehroní má byť chladnejšie, a to okolo 14 stupňov Celzia.

V nedeľu môže vo vysokých horských polohách aj snežiť. Na ostatnom území, bude podobne ako v sobotu, oblačno až zamračené. Najvyššia denná teplota vystúpi na 15 až 20 stupňov Celzia. V Žilinskom a Prešovskom kraji i na Horehroní teplomer ukáže od deväť do 14 stupňov Celzia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav