Ďalší hviezdny hráč Realu Madrid je na maródke, Modriča trápia svalové problémy nohy

Luka Modrič
Chorvátsky futbalista Luka Modrič Foto: SITA/AP

Francúzsky tréner Realu Madrid Zinedine Zidane rozhodne nemá radosť z toho, v akom zdravotnom stave sa jeho hráči vrátili z reprezentačnej prestávky.

Klubový web informoval, že svalové problémy trápia chorvátskeho stredopoliara Luku Modriča a minimálne najbližšie ligové stretnutie s Levante vynechá. Okrem toho je otázny štart nemeckého futbalistu Tonyho Kroosa, ktorý v úvodných troch ligových dueloch nehral len deväť minút.

Dĺžka Modričovej absencie je otázna

Lukovi Modričovi diagnostikovali zranenie pravej nohy počas štvrtkového lekárskeho vyšetrenia, no dĺžka jeho absencie zatiaľ nie je známa.

Chorvát v predošlých dvoch kvalifikačných dueloch odohral kompletnú minutáž, podieľal sa na vysokej výhre nad Slovenskom 4:0 a tiež strelil jediný gól vicemajstrov sveta v pondelňajšom súboji s Azerbajdžanom (1:1).

Rodák zo Zadaru sa tak pridal na dlhý zoznam zranených hráčov madridského veľkoklubu, kde figurujú Isco, James Rodriguez, Marco Asencio či predsezónna posila Luka Jovič.

Žiadne zlepšenie stavu u Hazarda

Klub zo španielskej metropoly zatiaľ neoznámil ani žiadne zlepšenie zdravotného stavu Belgičana Edena Hazarda, ktorého už takmer mesiac limitujú svalové problémy. Vynechal úvodné tri stretnutia v La Lige a tiež chýbal v nominácii Belgicka v kvalifikačných dueloch so San Marínom a Škótskom.

Trinásťnásobnému šampiónovi Ligy majstrov tak reálne hrozí, že v úvodnom zápase tejto súťaže na pôde Parížu St. Germain (18. septembra) sa bude musieť zaobísť bez Modriča i Hazarda.