Kriminalisti museli obhliadku zhoreniska v Trnave prerušiť, vyhnali ich tlejúce ohniská

požiar, hasiči, Trnava
V sklade bazénovej a dezinfekčnej chémie v bývalom areáli Trnavských automobilových závodov vznikol požiar, ktorý sa hasičom po 12 hodinách podarilo lokalizovať. 26. september 2019 Foto: HaZZ

Hasičov na zhorenisku skladu bazénovej chémie v areáli bývalých Trnavských automobilových závodov v Trnave po niekoľkých dňoch vystriedali kriminalisti v protichemickom oblečení a s respirátormi na tvárach.

Na mieste sú tlejúce ohniská

Obhliadku miesta činu však museli v stredu podľa trnavskej policajnej hovorkyne Martiny Kredatusovej prerušiť, pretože na mieste sa stále nachádzajú tlejúce ohniská. Polícia v súvislosti s požiarom začala trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenie.

Až týždeň po požiari začala prešetrovať mimoriadne zhoršenie vôd Slovenská inšpekcia životného prostredia. Podľa Brigity Pokornej z oddelenia kontroly mali pracovníci inšpekcie počas požiaru a aj prvé dni po ňom z bezpečnostných dôvodov vstup do areálu zakázaný. Bližšie informácie poskytne inšpekcia až po skončení prešetrovania.

Železobetónová hala sa zrútila

Obrovský požiar skladu bazénovej a dezinfekčnej chémie v priemyselnej časti Trnavy sa rozhorel minulý týždeň v stredu. Počas celej noci sa na likvidácii podieľalo približne 160 profesionálnych a dobrovoľných hasičov.

Železobetónová hala, v ktorej bolo podľa majiteľa uskladnených 15 ton chémie, sa v dôsledku sálavého tepla zrútila. Aj keď sa nad Trnavou vznášal niekoľko hodín hustý čierny dym, Kontrolné chemické laboratórium z Nitry škodlivé látky v okolí požiaru nenameralo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom