Krištáľové krídlo jubiluje

Cena Krištáľové krídlo
cena Krištáľové krídlo

BRATISLAVA 19. októbra (WBN/PR) – Oceňovanie významných osobností Slovenska Krištáľovým krídlom vstupuje do svojho 15. ročníka.

Prestížny galavečer, ktorý oceňuje najvýraznejšie osobnosti Slovenska v rôznych oblastiach, sa uskutoční 15. januára 2012. Pri príležitosti jubilejného ročníka pripravili organizátori podujatia viacero noviniek a zaujímavostí.

Za uplynulých 14 rokov získalo ocenenie Krištáľové krídlo 147 osobností. Na jubilejný ročník chce autorka a producentka Mária Vaškovičová pozvať všetkých ocenených. „Chcem využiť toto jubileum a pozvať na slávnostné odovzdávanie cien elitu nášho národa. Okrem ocenených plánujeme pozvať aj všetkých bývalých porotcov, partnerov a podporovateľov Krištáľového krídla,“ hovorí na margo galavečera Mária Vaškovičová.

15. ročník Krištáľového krídla so sebou prináša aj pravidelnú obmenu poroty. V tomto roku sa novými členmi poroty stali okrem iných aj módna návrhárka Jana Pištejová a hudobný skladateľ Matúš Jakabčic. Členstvo v porote je limitované na dva roky.„Chcela by som poďakovať všetkým porotcom, ktorí pracovali v kolektíve Krištáľového krídla v minulosti,“ hovorí Mária Vaškovičová. „Ich profesionalita, angažovanosť, zanietenosť a hlavne sila osobnosti prispeli významnou mierou k tomu, že Krištáľové krídlo patrí na Slovensku k vysoko akceptovaným a prestížnym oceneniam.“

K jubilejnému ročníku Krištáľového krídla sa viaže aj ďalšia novinka: krátko po slávnostnom galavečeri vznikne prestížny Klub osobností Krištáľového krídla. „Za uplynulých 14 rokov postupne vznikala spoločnosť ocenených Krištáľovým krídlom a treba povedať, že táto spoločnosť zoskupuje skutočne tie najlepšie a najvýznamnejšie osobnosti Slovenska. Preto sme sa rozhodli dať tomuto zoskupeniu aj akúsi inštitucionálnu podobu,“ hovorí na margo zámeru založiť Klub osobností Mária Vaškovičová. Na čele Klubu osobností bude prezident a dvaja viceprezidenti, klub bude mať vlastný štatút, bude realizovať vlastné aktivity a pravidelné stretnutia. Spoločný symbolický znak členov Klubu osobností sa bude prirodzene viazať s krištáľom. Páni budú môcť nosiť ihlicu do kravaty s hlavičkou z krištáľu a dámy zase brošňu z krištáľu.

Počas 15. ročníka Krištáľového krídla budú ocenené osobnosti v kategóriách: divadlo a audiovizuálne umenie, medicína a veda, publicistika a literatúra, hudba, hospodárstvo, šport, výtvarné umenie. Už po druhýkrát bude udelená aj cena za filantropiu. Táto cena sa začala udeľovať počas 14. ročníka pod vplyvom úspešnej zbierky Pomôže celé Slovensko, kedy si všetci uvedomili potrebu prebúdzať v ľuďoch sociálne cítenie a pomáhať tým, ktorí sa nie svojou vinou dostali do sociálnej núdze.

Tak ako každý rok bude udelená aj mimoriadna cena za celoživotné dielo.

Uzávierka nominácií osobností na udelenie ceny Krištáľové krídlo je 31. október 2011. Nominácie je možné podávať aj online prostredníctvom webstránky http://kristalovekridlo.sk/.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana Pištejová