Kristen Stewart si zahrá v snímke Still Alice

3. Kristen Stewart
Americká herečka Kristen Stewart zarobila vlani 22 miliónov dolárov. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 30. januára (WEBNOVINY) – Americká herečka Kristen Stewart si zahrá v pripravovanej snímke s názvom Still Alice. Podľa portálu The Wrap sa dráma režisérov Richarda Glatzera a Washa Westmorelanda bude sústrediť na profesorku neurológie, ktorá u seba objaví počiatočnú fázu Alzheimerovej choroby.

V tejto úlohe sa predstaví 53-ročná Julianne Moore, pričom o 30 rokov mladšia Stewart si zahrá jej dcéru. Okrem menovaných herečiek si vo filme inšpirovanom knihou Lisy Genovy zahrajú tiež Kate Bosworth a Alec Baldwin. Produkcia snímky by sa mala začať už v marci.

Kristen Stewart preslávila úloha Belly Swan v populárnej upírskej ságe Twilight, ale aj vzťah s hercom Robertom Pattinsonom. Zahrala si aj v snímkach Úkryt (2002), Chyťte to dievča (2004), Útek do divočiny (2007), Územie žien (2007), Zábavný park (2009), The Runaways (2010), Snehulienka a lovec (2012) či filmovej adaptácii románu Jacka Kerouaca Na ceste (2012). Stewart má na svojom konte napríklad tri People’s Choice Awards, sedem MTV Movie Awards a jednu cenu BAFTA, no tiež dve Zlaté maliny.

Informácie pochádzajú z webstránky www.thewrap.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alec BaldwinJulianne MooreKristen Stewart