Kristína Kormúthová pre rasistický status skončila v RTVS

Kristína Kormúthová
Športová moderátorka Kristína Kormúthová prišla pre rasistický status o prácu vo verejnoprávnej televízii, ktorá s ňou rozviazala spoluprácu. Foto: facebook.com

BRATISLAVA 19. mája (WEBNOVINY) – Športová moderátorka Kristína Kormúthová prišla pre rasistický status o prácu vo verejnoprávnej televízii, ktorá s ňou rozviazala spoluprácu.

„V pondelok som za môj výrok na facebooku prišla v RTVS o prácu, ktorú som mala veľmi rada. Ďakujem RTVS za možnosť a šancu pre ňu pracovať. Chcem ale zdôrazniť, že predmetný výrok, za ktorý som sa už verejne ospravedlnila, som napísala v rozrušení niekoľko minút po tom, ako sme sa ja a moja rodina stali obeťou trestného činu,“ uviedla Kormúthová vo vyjadrení pre agentúru SITA.

Kormúthová, ktorá bola externou spolupracovníčkou RTVS, minulý týždeň uverejnila na facebooku status, v ktorom sa pýtala, prečo poľovníci nemôžu strieľať niektorých Rómov podobne ako škodnú. Rozhorčilo ju, že sa zobudila o pol piatej ráno na obrovský hrmot a podľa jej slov zistila, že „nejaký nedonosený, smradľavý cigáň jej z domu kradne štvormetrovú odkvapovú rúru.“

Video: Kormúthová tvrdí, že jej bulvár zničil život

Svoj status s týmito ostrými slovami neskôr stiahla, ale naďalej sa šíril internetom. „Keď sme sa zobudili na strašný hluk v dome, nevedeli sme vyhodnotiť, čo sa deje, či ide o krádež, ozbrojenú lúpež, fyzické napadnutie, či je páchateľ jeden, alebo ich je viac. V danej chvíli som mala najväčší strach v mojom živote. Môj výrok bol reakciou na túto vypätú situáciu, ktorú nikomu neželám zažiť na vlastnej koži. Jeho úmyslom však v žiadnom prípade nebolo všeobecne znevažovať akýkoľvek národ, rasu alebo etnikum, ale odsúdiť konkrétny čin zlodeja, ktorý už vyšetruje polícia. Dúfam, že mi život ponúkne ešte raz šancu robiť to, čo ma naozaj baví,“ dodáva Kormúthová vo svojom vyjadrení.

Kristína Kormúthová
Foto: facebook.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie RTVS Rozhlas a televízia Slovenska