Kristína naspievala pieseň pre syna Kamila Peteraja

Kristina
Foto: Zdeněk Šmida

BRATISLAVA 8. septembra (WEBNOVINY) – Slovenská speváčka Kristína zverejnila singel Navždy, ku ktorému predstavila aj videoklip. Autorom textu je Kamil Peteraj, o hudbu sa postaral Martin Kavulič. Skladbu venoval známy textár synovi ako svadobný dar.

Pieseň spievala mladomanželom

„Túto pieseň venoval Kamil Peteraj ako svadobný dar svojmu synovi a ja osobne som ju bola mladomanželom zaspievať na svadbe. Skladba Navždy je pre všetkých, ktorí sa rozhodli žiť po boku milovanej osoby, jednoducho túžia byť so svojou láskou navždy,“ uviedla Kristína.

Dvadsaťsedemročná rodáčka zo Svidníka k novinke nakrútila videoklip, v ktorom hrá na klavíri a spieva. Réžiu mal na starosti Mayo Hurajt, ktorý so speváčkou spolupracoval na videách k piesňam Pri oltári, V sieti ťa mám, Life is a game a Jabĺčko.

Video: Krstína – Navždy

„Klip režíroval Mayo Hurajt v spolupráci s režisérom Romanom Gregoričkom. S Mayom som nakrútila niekoľko mojich úspešných videoklipov a každý z nich má niekoľkomiliónové pozretia, takže má moju plnú dôveru. S Romanom som sa stretla prvýkrát, no sadli sme si, čo je základ úspechu. V klipe spievam, hrám na klavíri a popri mne sa odohráva príbeh jedného staršieho páru, ktorý sa spomienkami vracia do minulosti. Dej je umelecky stvárnený a má silnú emóciu,“ vyjadrila sa speváčka.

Po turné chce vydať výberovku

Skladba Navždy je zároveň sprievodnou piesňou očakávaného turné, počas ktorého sa Kristína predstaví na Slovensku a v Českej republike. Okrem toho chystá aj výberovku, na ktorej sa objavia okrem aktuálneho singla aj ďalšie nové skladby.

„Skladba Navždy je sprievodnou pesničkou môjho Horehronia tour 2014, ktoré sme naplánovali v Čechách aj na Slovensku. Z turné mám obrovskú radosť, pripravujem vydať aj výberovku, na ktorej budú moje najznámejšie skladby z troch albumov, napríklad pieseň Ovoňaj ma ako ružu v novej verzii s pánom Chudíkom, čerstvá novinka Navždy, či Rozchodový Reggaeton a Život je vždy fajn, ktoré ešte na CD nevyšli. Popri koncertovaní trávim čas v štúdiu, kde pripravujem a nahrávam svoje nové piesne, ktoré sa na výberovom CD tiež objavia,“ prezradila interpretka.

Na konte má už tri albumy

Speváčka, občianskym menom Kristína Peláková, odštartovala kariéru v roku 2007 skladbou Som tvoja, ktorú nahrala s rapperom Opakom z formácie AMO.

V roku 2008 prespievala pieseň Beaty Dubasovej Vráť mi tie hviezdy, ktorú zaradila aj na svoj debutový album …ešte váham (2008). Neskôr sa zapojila do národného kola Eurovízie, kde uspela s piesňou Horehronie. Slovensko následne reprezentovala v semifinálovom kole Eurovízie, ktoré sa konalo koncom mája 2010 v Nórsku.

V tom istom roku vydala aj druhú štúdiovku s názvom V sieti ťa mám. Speváčka zaujala aj spomínanou skladbou Life is a game. Tá sa stala oficiálnou piesňou majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa v roku 2011 konali na Slovensku. Predvlani uviedla na trh tretí album Na slnečnej strane.

Termíny Horehronie tour 2014:

6. novembra – Pardubice, Kulturní centrum Pardubice

7. novembra – Česká Lípa, Jiráskovo Divadlo

13. novembra – Prešov, Kino SCALA

20. novembra – Znojmo, Dukla – Konferenční a společenské centrum

21. novembra – Olomouc, Kino Metropol

27. novembra – Praha, Divadlo Hybernia

3. decembra – Žilina, Dom Odborov

4. decembra – Bratislava, Babylon Music Club

10. decembra – Brezno, Mestské kultúrne stredisko

11. decembra – Zlín, Academia centrum UTB

13. decembra – Krnov, Kofola music club

19. decembra – Vranov nad Topľou, Mestský dom kultúry

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kamil PeterajKristína