Kríza je zažehnaná a koalícia speje pri novele Trestného poriadku k dohode, ubezpečuje Mikulec

NR SR: Rokovanie 29. schôdze
Zľava: Minister vnútra SR Roman Mikulec a ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková. Foto: SITA/Branislav Bibel

Koalícia normálne funguje, pri novele Trestného poriadku upravujúcej podmienky kolúznej väzby speje k dohode. Médiám to v pondelok 17. mája povedal minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).

„Mali sme tu istú koaličnú krízu, ktorá však bola zažehnaná. Sme v štádiu, keď sme si povedali, že ideme ako koalícia ďalej a verím tomu, že aj téma novely Trestného poriadku bude témou, pri ktorej nájdeme konštruktívne riešenia. Je to len o tom, akým spôsobom dokážeme nájsť konsenzus,“ uviedol Mikulec.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) kritizuje, že taký inštitút, akým je kolúzna väzba, je prerokúvaný ako poslanecký návrh. O kolúznej väzbe hovorí ako o kľúčovom inštitúte v rámci trestného konania. V rozprave v parlamente minulý týždeň podotkla, že na príprave zmeny legislatívy sa vôbec nezúčastnili orgány činné v trestnom konaní.

Právnu úpravu do parlamentu predložila poslankyňa za hnutie Sme rodina Petra Hajšelová. Kolúzna väzba by mohla vďaka zmene legislatívy trvať najviac päť mesiacov. Kolíková návrhu vyčíta aj to, že neobsahuje žiadne prechodné ustanovenia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mária KolíkováPetra HajšelováRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie MS Ministerstvo spravodlivosti SRMV Ministerstvo vnútra SR