Krízový štáb k mlieku víta prisľúbenú pomoc od Ficovej vlády

Mliekari rozdávajú symbolickú poslednú fľašu mlieka
Situácia v sektore mlieka je podľa prvovýrobcov a spracovateľov mlieka zlá, rozbehli kampaň i petíciu. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 26. mája (WebNoviny.sk) – Členovia krízového štábu k mlieku vítajú utorkové vyhlásenie premiéra Roberta Fica, v ktorom chovateľom dojníc prisľúbil pomoc vlády.

Krízový štáb k mlieku tvoria zástupcovia Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK), Slovenského zväzu prvovýrobcov mlieka a Slovenského mliekarenského zväzu. Ako ďalej informovala hovorkyňa SPPK Jana Holéciová, členovia štábu tiež ocenili aktivitu ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriely Matečnej, ktorá sa rovnako usiluje vyriešiť problém.

„Krízový štáb je pripravený a ochotný aj naďalej spolupracovať s rezortným ministerstvom a hľadať spôsob, ako prekonať mliečnu krízu, ktorá každý deň spôsobuje slovenským prvovýrobcom mlieka finančné straty,“ uviedla Holéciová. Prvé stretnutie krízového štábu sa konalo v stredu v Nitre. „Všetky aktivity smerujú k tomu, aby sme zachránili sektor, chov dojníc a pracovné miesta, ktoré výroba mlieka prináša na vidieku,“ uviedol na stretnutí štábu predseda SPPK Milan Semančík.

Slovenský zväz prvovýrobcov mlieka pripravuje na 3. júna tohto roku Mliečne fórum, ktoré sa uskutoční v Nitre. Na rokovanie sú pozvaní šéfka agrorezortu a zástupcovia prvovýrobcov, spracovateľov a služieb, ktoré s výrobou mlieka a jeho distribúciou úzko súvisia. „Na tomto fóre sa bude hľadať riešenie, ako sektoru pomôcť a zároveň sa načrtne aj jeho ďalšie smerovanie,“ informovala hovorkyňa SPPK.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana HoléciováMilan Semančík
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRSPPK Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komoraVláda SR