Krosová majsterka sveta dostala za furosemid stop na 4 roky

Emily Chebetová
Emily Chebetová vraj užívala furosemid, ktorý sa používa na maskovanie anabolických steroidov. Foto: SITA/AP

NAIROBI 28. novembra (WebNoviny.sk) – Kenská atletická federácia potrestala štvorročným zákazom činnosti od 17. júla 2015 dvojnásobnú majsterku sveta v krose (2010 a 2013) Emily Chebetovú. Dvadsaťdeväťročná vytrvalkyňa vraj užívala furosemid, ktorý sa používa na maskovanie anabolických steroidov. Pozitívny test mala na mimosúťažnej kontrole 4. júna 2015. O analýzu kontrolnej B-vzorky však Chebetová nepožiadala.

Manažérska skupina IAC, ktorú založil nedávno zosnulý Zane Branson, v reakcii na Keňankin pozitívny antidopingový test vyhlásila, že jej atléti nevyužívajú pri zvyšovaní svojej výkonnosti nijaké zakázané farmakologické prostriedky.

Kenská atletická federácia okrem Chebetovej potrestala za doping aj ďalších päť atlétov. Prekážkarka na 400 m Francisca Kokiová a štvorstovkárka Joyce Zakariová, ktoré mali na augustových MS 2015 v Pekingu pozitívny test na furosemid a dočasne im zastavili činnosť, dostali štvorročný dištanc. Dva roky nebudú môcť súťažiť Bernard Mwendia a Judy Jesirová (obaja užívali norandrosterón) a tiež Lilian Moraaová, ktorú prichytili pri užívaní látky EPO.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom