Kto rituálne zabíja mladé dievčatá?!

Bez názvu

BRATISLAVA 22. októbra (WBN/PR) – Takúto detektívku ste ešte nečítali. Neviditeľný strážcaz pera španielskej autorky Dolores Redondovej sľubuje výnimočný čitateľský zážitok. Spája v sebe krimi, trilier, nadprirodzené prvky a mýtické legendy. Prostredie navarrského údolia i jedinečné postavy vás vtiahnu do príbehu už po pár stranách. Kto má na svedomí smrť mladých dievčat a prečo ich rituálne zabíja? Naozaj ožívajú dávne baskické legendy, z ktorých majú miestni obyvatelia strach?

Ale späť k príbehu.

Vyšetrovatelia sú v úzkych. Vraždy pribúdajú a čas medzi nimi sa skracuje. Pohnútky vraha sú nejasné, preto je prípad pridelený Amaii Salazarovej, expertke na profiláciu páchateľov. Stopy ju privedú späť do rodného Elizonda, odkiaľ sa kedysi snažila navždy uniknúť. Traumatické zážitky a ponuré rodinné tajomstvo sa opäť vynárajú. Amaiu prenasleduje vlastná minulosť, závisť kolegov, no ešte väčším nepriateľom je čas. Hrozba, že vrah udrie znova, je silná.

Na miestach činu nájdu čoskoro zvieracie chlpy, čo je však záhada, keďže v okolitých lesoch medvede nežijú. Ľudia podľahnú poverčivosti, miestnym legendám a stopy podľa nich nie sú ľudské. Ohavné skutky začnú pripisovať mýtickej bytosti basajaunovi.

Prečítajte si viac o novinke Neviditeľný strážca.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom