Kubánci postúpili do štvrťfinále Gold Cupu a majú rekord

Kuba

CHARLOTTE 16. júla (WEBNOVINY) – Futbalisti Kuby si vybojovali účasť v štvrťfinále šampionátu Severnej a Strednej Ameriky a karibskej oblasti Gold Cupu. V záverečnom zápase C-skupiny Kubánci aj bez štyroch hráčov základnej zostavy zdolali Guatemalčanov 1:0 zásluhou presnej hlavičky Maikela Reyesa zo 73. minúty.

Kuba predviedla postupový rekord

Hráči Kuby postúpili napriek gólovej bilancii 1:8 v troch zápasoch, čo je najhoršie postupové skóre v histórii turnaja. Strelec rozhodujúceho gólu si vyzliekol tričko, čo rozhodca ocenil žltou kartou.

„Bol som veľmi šťastný, lebo sme dali základ na víťazstvo v tomto zápase aj postupu,“ povedal Reyes. Vo štvrťfinále čaká na Kubáncov výber USA. „Je to jeden z favoritov na celkové víťazstvo. Musíme sa pripraviť dobre mentálne aj fyzicky na 90-minútový boj,“ dodal Reyes.

Víťazmi C-skupiny sa stali hráči Trinidadu a Tobaga, ktorí v dramatickom súboji o prvé miesto uhrali s Mexičanmi remízu 4:4. Podľa AP išlo o jeden z najbláznivejších zápasov v histórii Gold Cupu.

Favorizované Mexiko viedlo v 50. minúte po góloch Paula Aguilara Carlosa Velu 2:0, ale hráči T&T v rozpätí 22 minút otočili na 3:2. Vyrovnanie pre Mexiko zabezpečil v 88. minúte Carlos Guardado.

Mexiko nepostúpilo z nepozornosti

V prvej minúte nadstaveného času poslal Mexičanov do vedenia vlastným gólom stredopoliar Trinidadu a Tobaga Cordell Cato. To však nebolo všetko. O necelú minút neskôr obranca Yohance Marshall hlavičkou po rohovom kope stanovil konečnú remízu 4:4.

„Nikdy predtým som nezažil posledných päť minút zápasu v takej intenzite a dráme ako práve teraz. Dokonca ani v školskom futbale. Emócie sú obrovské, raz sme boli hore, potom zasa dolu. Môžeme byť sklamaní, ale aj šťastní. Tak, ako sme boli blízko víťazstva, mohli sme aj prehrať,“ komentoval Yohance Marshall.

„Po strelení druhého gólu sme prestali hrať futbal a začali robiť chyby z nepozornosti. V druhom polčase sme rozhodne nezahrali ani polovicu z toho, čo v prvom,“ uviedol tréner Mexika Miguel Herrera.

Do štvrťfinále Gold Cupu postúpila z každej z troch skupín dvojica najlepších tímov plus dve najlepšie družstvá z tretích miest. Štvrťfinálové dvojice tvoria: USA – Kuba, Haiti – Jamajka, Trinidad a Tobago – Panama a Mexiko – Kostarika.

Výsledky stredajších zápasov na futbalovom Gold Cupe v USA:

C-skupina:

Mexiko – Trinidad a Tobago 4:4 (1:0)

Góly: 32. Aguilar, 51. Vela, 88. Guardado, 90.+ Cato (vlastný) – 55. a 67. Cummings, 58. Jones, 90.+ Marshall

Kuba – Guatemala 1:0 (0:0)

Gól: 73. Reyes

1. Trinidad a Tobago 3 2 1 0 9:5 7 – postup do štvrťfinále

2. Mexiko 3 1 2 0 10:4 5 – postup do štvrťfinále

3. Kuba 3 1 0 2 1:8 3 – postup do štvrťfinále

4. Guatemala 3 0 1 2 1:4 1