Kucka sa zastal Stocha: Miňo nie je sám, čo urobil chybu

Juraj Kucka
Futbalista AC Miláno Juraj Kucka v súboji s Robertom Sorianom zo Sampdorie Janov počas sobotňajšieho zápasu 14. kola Serie A, v ktorom 'rossoneri' hladko zvíťazili 4:1. Miláno, 28. november 2015. Foto: SITA/AP

MILÁNO 29. augusta (WebNoviny.sk) – Stredopoliar slovenskej futbalovej reprezentácie Juraj Kucka sa rozhodol verejne zastať v ostatných dňoch pranierovaného Miroslava Stocha, ktorého tréner SR Ján Kozák vylúčil z národného tímu.

„Počas celej kvalifikácie a šampionátu som sa vyjadroval, ze sme super partia, jeden tím, ktorý drží spolu. Preto by som sa chcel týmto spôsobom postaviť aj k tejto situácii. Miňo nie je sám, čo spravil chybu. Nemyslím len hráčov, o to viac ma mrzí, že nefiguruje v nominácii na kvalifikačný zápas s Anglickom. Za to, čo sa stalo, trpí len on. Možno je za tým aj jeho minulosť, ale myslím si, že tá je už dávno vysvetlená,“ skonštatoval Kucka prostredníctvom svojho konta na instagrame.

Dvadsaťdeväťročný bojnický rodák zároveň na diaľku Stocha povzbudil: „Miňo, rešpektuj toto rozhodnutie a ber to ako výzvu! Ja verím, že to prijmeš ako chlap, že to nebolo tvoje posledné slovo v reprezentácii a že svojimi výkonmi v klube o tom presvedčíš, lebo na to máš. Drž sa!“

Ako je známe, skúsený 62-ročný odborník Kozák nezaradil Stocha do nominácie na blížiaci sa zápas proti Anglicku (4. septembra v Trnave) v rámci kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska, pričom sa nechal počuť, že si s hráčom už nevie predstaviť vzájomnú spoluprácu.

„Pokiaľ ide o Miňa Stocha, tomuto hráčovi som dal strašne veľa priestoru. Keď som prišiel do reprezentácie ako tréner, novinári sa ma pýtali, prečo som ho nominoval. Boli s ním problémy, ale pomohol nám. Ja ho uznávam ako hráča. Dal som mu veľa priestoru. Po majstrovstvách Európy nastala jedna situácia a ja si neviem predstaviť ďalšiu spoluprácu s ním,“ skonštatoval v utorok na brífingu pred zástupcami médií lodivod slovenského mužstva.

Kuckovo vyhlásenie sa na sociálnej sieti stretlo s priaznivým ohlasom aj u kapitána slovenského tímu Martina Škrtela, Erika Jendrišeka či Filipa Hološka. Hráč AC Miláno sa pristavil aj pri ďalšej téme súvisiacej s národným tímom – cenám vstupeniek na zápas s Anglickom, ako aj ich obmedzenému počtu v predaji.

„Hlavne, že ten futbal hráme pre ľudí a chceme, aby na štadióny chodilo čo najviac fanúšikov, ale cena lístkov je taká, aká je. Mrzí ma to kvôli tým ľuďom, ktorí nás chceli prísť povzbudiť, zobrať svoje deti, rodiny, ale, bohužiaľ, si to nemôžu dovoliť. Keď k tomu pripočítajú ešte aj cestu, lebo nie všetci sú z okolia Trnavy, tak si to väčšina rozmyslí a pozrie si to radšej doma v televízii. A keď už niekto chce ísť na futbal, tak nemôže, keďže v predaji je málo lístkov. Veď anglickí fanúšikovia spravia atmosféru, tých tu bude asi viac ako našich. Smutné,“ myslí si niekdajší hráč FC Janov či Sparty Praha.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KozákJán Kozák st.Juraj KuckaMiroslav Stoch
Firmy a inštitúcie Slovenská futbalová reprezentácia