Kukláči zadržali násilníka, prepadol mladé dievča

Kukláči
Foto: Archívne foto SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA/NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 26. februára (WEBNOVINY) – Viackrát trestaného násilníka zadržali kukláči pri Starej Turej v okrese Nové Mesto nad Váhom.

Štyridsaťsedemročný Ivan krátko pred zadržaním prepadol mladé dievča, dorezal jej ruky a olúpil ju. Policajti museli vystreliť aj varovné výstrely do vzduchu, spacifikovali ho za pomoci donucovacích prostriedkov. Ivana, ktorý už bol trestaný najmä za násilné a majetkové trestné činy, vyšetrovateľka obvinila z lúpeže.

Dvadsaťjedenročné dievča prepadol v nedeľu nadránom na myjavskom sídlisku. Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, prenasledoval ju na aute a ponúkol jej odvoz.

Keď to odmietla, vystúpil z auta a unikajúce dievča zhodil na zem. Nožom jej dorezal ruky, ktorými sa kryla a poranil ju aj na tvári. Dievčine našťastie prišiel na pomoc 22-ročný mladík, útočník jej vytrhol kabelku a zmizol. Zranenia jej ošetrili v myjavskej nemocnici. V pondelok ho aj za pomoci kukláčov chytili pri Starej Turej. Vyšetrovateľka spracovala návrh na jeho vzatie do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest na sedem až dvanásť rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom