Suverén Freund vytvoril rekord mostíka, má druhé zlato z MS

Severin Freund
Nemec Severin Freund počas skokanskej súťaže na veľkom mostíku. Falun, 26. február 2015. Foto: ilustračné, SITA/AP

FALUN 26. februára (WEBNOVINY) – Nemecký skokan na lyžiach Severin Freund si suverénnym spôsobom vybojoval na veľkom mostíku HS-134 zlatú medailu vo štvrtkových individuálnych pretekoch mužov na 52. majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach vo švédskom Falune.

Dvadsaťšesťročnému rodákovi z Freyungu, ktorý viedol aj po prvom kole, namerali 134 a rekord mostíka 135,5 metra, za čo získal od rozhodcov výslednú známku 268,7 bodu. S obrovským odstupom 22,3 bodu skončil druhý Rakúšan Gregor Schlierenzauer, na bronzový stupienok sa až z 8. priečky po prvom kole katapultoval svetový šampión zo sobotňajšej súťaže na strednom mostíku HS-100 Nór Rune Velta (242,9 b.).

Pre lídra Svetového pohára Petra Prevca zo Slovinska zostala nepopulárna štvrtá pozícia (241,8 b.), piaty bol hrdina Turné štyroch mostíkov na prelome rokov Stefan Kraft z Rakúska (237,7 b.) a najlepšiu šestku skompletizoval Anders Bardal z Nórska, ktorý figuroval po prvom kole ešte na striebornom stupni.

Obhajca prvenstva z ostatných MS 2014 v talianskom Val di Fiemme a vlaňajší olympijský víťaz zo Soči na veľkom mostíku Kamil Stoch z Poľska obsadil v konečnom účtovaní až 12. miesto. Slovensko nemalo zastúpenie.

Pre Freunda je to na MS 2015 vo Falune už tretia medaila, druhá najcennejšia. V nedeľňajšej súťaži miešaných družstiev bol členom zlatého nemeckého tímu, na strednom mostíku HS-100 skončil druhý za Veltom.

Majstrovstvá sveta 2015 v klasických lyžiarskych disciplínach – Falun (Švéd.):

Skoky na lyžiach – individuálna súťaž mužov na veľkom mostíku HS-134 – štvrtkové výsledky: 1. Severin Freund (Nem.) 268,7 bodu (134 m/135,5 m), 2. Gregor Schlierenzauer (Rak.) 246,4 (128 m/130 m), 3. Rune Velta (Nór.) 242,9 (126,5 m/128,5 m), 4. Peter Prevc (Slovin.) 241,8 (134 m/125,5 m), 5. Stefan Kraft (Rak.) 237,7 (125 m/125,5 m), 6. Anders Bardal (Nór.) 236,5 (131,5 m/122 m)

Viac k osobe Anders BardalGregor SchlierenzauerKamil StochPeter PrevcSeverin FreundStefan Kraft