Kultúra menšín v digitálnom svete

Bez názvu
PUĽS Foto: Michal Krištek

BRATISLAVA 27. januára (WBN/PR) – Mediálny projekt „Kultúra menšín v digitálnom svete“ si kladie za cieľ zoznámiť majoritu s rusínskou ako aj ukrajinskou menšinovou kultúrou, ktorá sa zväčša prezentuje prostredníctvom jedinečného prístupu k folklórnym tradíciám.

Práve z toho dôvodu vznikla internetová platforma folklorne – vystupenia.sk, kde už teraz nájdete hudobné výstupy významných ľudovo umeleckých telies ako sú napríklad PUĽS – Podduklianský umelecký ľudový súbor (Duša plná ľudí), Súbor Tarasa Ševčenka (Čertižňanská svadba) alebo FS Ruthenia (Jasličkári z Rešova a tradičné rusínske tance).

Celá platforma je založená na poskytovaní kultúrneho obsahu v textovej, audio a video forme, ale aj na originálnom nápade prezentovať kultúrne aktivity v spojení s doterajšími podobami prezentácie živej kultúry.

Elektronická služba má tiež sprístupniť výsledky aktivít, ktoré sa bezprostredne týkajú kultúry národnostných menšín tak, aby zaujali aj mladšie generácie.

Projekt si ešte kladie za cieľ bezplatne propagovať aj dosiaľ neznáme hudobné telesá inklinujúce k akejkoľvek menšinovej kultúre, ktoré sa chcú svojim budúcim recipientom zviditeľniť.

Viac o projekte: http://folklorne-vystupenia.sk/

Realizované s finančnou podporou Úradu vlády SR program kultúra národnostných menšín 2013.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom