Kultúrne podujatia sa od 10. januára otvoria v režime OP, kapacita však bude obmedzená

Koronavírus, kultúra
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
  • aktualizované 7. januára 2022, 12:37

Od pondelka 10. januára sa otvárajú kultúrne podujatia v režime pre očkovaných proti ochoreniu COVID-19 a tých, ktorý koronavírus prekonali. Kapacita bude nastavená na 50 návštevníkov.

Viac o téme: Koronavírus

Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva kultúry SR Zuzana Viciaňová v tlačovej správe. Takáto má byť podľa jej slov dohoda na dnešnom zasadnutí vlády.

Presné podmienky stanovia hygienici

„Očkovanie je cesta z pandémie a spôsob, ako sprístupniť kultúru pre ľudí. Po dlhých politických rokovaniach, ktoré som viedla s premiérom, ministrom zdravotníctva a po konzultáciách s odborníkmi, sme dospeli k posunu,” ozrejmila ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO).

Viac informácií poskytne Ministerstvo zdravotníctva SR a presné podmienky stanoví vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR.

Foltin by privítal väčšiu kapacitu

Koaličný poslanec parlamentu a člen Výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Foltin (SaS) by privítal, aby sa na kultúrnych predstaveniach mohlo zúčastniť maximálne 200 osôb pri sedení a maximálne 50 osôb na státie za prísnych protiepidemických opatrení vrátane povinného zoznamu účastníkov.

„Bohužiaľ, keď neprší, aspoň kvapká. Verím, že sa kapacitné obmedzenia čoskoro rozšíria,“ dodal Foltin na sociálnej sieti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Natália MilanováRoman FoltinZuzana Viciaňová
Firmy a inštitúcie MK Ministerstvo kultúry SRMZ Ministerstvo zdravotníctva SRSaS Sloboda a SolidaritaÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR