Kuriózny pôrod: Dvojičky sa narodili v rozdielnych krajinách

Dvojičky
Foto: twins-store.co.uk

BRATISLAVA 10. júla (WEBNOVINY) – Istá Donna Keenan priviedla v rozpätí necelých dvoch hodín na svet dvojčatá v dvoch rôznych krajinách.

Dvadsaťosemročná Keenan najprv 1. júla o 22:00 miestneho času porodila doma v severoanglickom mestečku Wooler syna Dylana Josepha a po prevoze do nemocnice v škótskom meste Melrose potom o 23:39 dcéru Hannah Rose.

Keenan a jej priateľ Joe Fox práve pozerali finálový zápas majstrovstiev Európy vo futbale, keď začala rodiť. Krátko predtým sa pritom vrátila z nemocnice, kde absolvovala bežnú kontrolu. „Bola som doma asi iba hodinu a pol, keď mi praskla voda a začala som mať kontrakcie. Museli sme zavolať paramedikov, pretože do nemocnice by sme nestihli dôjsť,“ uviedla Keenan, ktorá prvé dieťa porodila v obývačke.

Trochu sme sa báli, pretože sme nevedeli, čo sa bude diať. Zrazu som ležala na podlahe a o 22:00 sa narodil Dylan Joseph,“ opísala narodenie prvého dieťaťa.

Následne sa paramedici rozhodli previezť Keenan do najbližšej nemocnice v Melrose. „Mala som pocit, že je to tá najdlhšie cesta na svete. Nemocnica je približne hodinu jazdy od Wooleru a paramedici mi celou cestou hovorili, aby som netlačila,“ dodala. Fox, ktorý šiel za nimi v druhej sanitke aj so svojou matkou a novonarodeným Dylanom, uviedol, že mal v ten deň predtuchu, že jeho partnerka porodí skôr.

Bola to moja chyba. V ten deň ráno som zo žartu povedal, že Donna nesmie začať rodiť, kým sa bude hrať finálový zápas,“ povedal Fox. Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom