Kuzminová a Hurajt dostali ďalšie medaily

Kuzminová, Hurajt
Foto: Ilustračné foto SITA/Dušan Hein

BRATISLAVA 4. marca (WEBNOVINY) – Oboch slovenských olympijských medailistov z Vancouveru – biatlonistov Anastasiu Kuzminovú a Pavla Hurajta prijal vo štvrtok minister obrany Slovenskej republiky Jaroslav Baška. Poďakoval im za skvelú reprezentáciu a odovzdal im pamätné medaily ministra obrany 3. stupňa a vojenské odznaky náčelníka generálneho štábu SR 1. triedy. Prezident Slovenského zväzu biatlonu a osobný tréner oboch úspešných pretekárov Juraj Sanitra dostal pamätnú plaketu. „Som veľmi rád, že môžem na pôde Ministerstva obrany Slovenskej republiky prijať ľudí, ktorí robia veľmi dobré meno celej republike, slovenskému, ale aj vojenskému športu. Som rovnako rád, že to boli práve naši armádni športovci, ktorí získali vo Vancouveri všetky medaily. Blahoželám im, že takýto historický úspech Slovenska dosiahli a ďakujem im za vzornú reprezentáciu vojenského športu. Verím, že aj v budúcnosti na rôznych svetových podujatiach získajú ďalšie medaily,“ uviedol vo svojom prejave minister J. Baška.

Potom vyzdvihol význam Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, členmi ktorého sú obaja slovenskí medailisti. „Pokiaľ budem ja ministrom obrany, budem armádny šport a biatlon podporovať. Som veľmi rád, že zmeny, ktoré naštartoval nový riaditeľ športového centra Dukla, sa napĺňajú. Bude to mať samozrejme aj vplyv na ďalšom zlepšení kvality podmienok pre tých športovcov, ktorí budú v budúcnosti vo vojenskom športovom centre,“ dodal Jaroslav Baška.

V neformálnej debate sa potom dostal priestor aj pre dvojnásobnú medailistku Anastasiu Kuzminovú. „Ja si myslím, že už tie dve medaily boli nad očakávanie. Viem, že mi ľudia želali aj tretiu, ale tú predsa získal Paľo Hurajt. Medailu od pána ministra si veľmi vážim, pretože reprezentujem aj ministerstvo obrany,“ zakončila Anastasia Kuzminová.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anastasia KuzminováJaroslav BaškaJuraj SanitraPavol Hurajt