Kuzminová a Hurajt na preteky do Petropavlovska

Hurajt, Kuzminová
Foto: SITA/Nina Bednáriková

BANSKÁ BYSTRICA 9. apríla (WEBNOVINY) – Obaja slovenskí medailisti z nedávnych XXI. zimných olympijských hier v kanadskom Vancouveri biatlonisti Anastasia Kuzminová a Pavol Hurajt ešte stále neuzavreli sezónu. Čakajú ich ešte exhibičné rýchlostné a stíhacie preteky v ruskom Petropavlovsku na Kamčatke. Tie sa uskutočnia v závere budúceho týždňa a sú určené iba pre úzky okruh pozvaných pretekárov z absolútnej svetovej špičky. „Som rád, že som sa dostal na pozvánkovú listinu a opäť sa môžem v pretekoch stretnúť s najlepšími biatlonistami zo Svetového pohára,“ neskrýval radosť zo svojej nominácie Pavol Hurajt. „Neviem, v akom psychickom a fyzickom stave prídem na tie preteky, pretože už cítim obrovskú únavu. Čaká nás dlhý let, do Moskvy je to dve a pol hodiny a potom ešte ďalších deväť hodín na Kamčatku. Svoje urobí aj časový posun. Ale sľubujem, že sa budem snažiť pripraviť sa na tie preteky čo najlepšie. Teraz som bola pár dní u rodičov v Ťumene a mala som možnosť trochu trénovať na snehu, uvidíme,“ pridala sa zlatá medailistka z rýchlostných a strieborná zo stíhacích pretekov z Vancouveru Anastasia Kuzminová.

Ani bronzový z olympijských pretekov s hromadným štartom Pavol Hurajt ešte lyže do kúta nepostavil. „Využívam ešte tie snehové podmienky, ktoré na Slovensku sú. Našiel som v Jasnej v Demänovskej doline nie príliš strmú zjazdovku zasneženú technickým snehom, na ktorej sa dá výborne trénovať. Do pondelka sa budem pripravovať tam, no a potom už letím do Petropavlovska,“ naznačil svoj najbližší program 32-ročný rodák z Popradu.

Anastasia Kuzminová ide vlastne do rodiska svojho manžela a osobného kondičného trénera v jednej osobe Daniela. „Teším sa, že sa opäť stretnem s Danielovými rodičmi. Tí boli prakticky celú sezónu u nás na Slovensku a pomáhali nám so synčekom Jelisejom. Bola to aj obrovská psychická podpora. Ja som bola spokojná, že Jelisej je s blízkymi ľuďmi,“ poodkryla dvere do svojho súkromia najúspešnejšia slovenská zimná olympionička. „Teší ma aj to, že teraz už budem mať možnosť pokojne bez naháňania ukončiť sezónu a popracovať na objemovej príprave. Tým azda položím základy pre novú sezónu, aby som mohla dosahovať ďalšie dobré výsledky,“ zakončila Anastasia Kuzminová, ktorá odletela zo Slovenska ešte v piatok.

Aprílové preteky v Petropavlovsku už začínajú byť tradíciou. Vlani sa z prvenstiev aj lukratívnych cien (víťazom mužskej i ženskej kategórie venovali terénne autá Toyota Land Cruiser a Lexus) tešili Rumunka Eva Tofalviová a Francúz Simon Fourcade. Petropavlovsk sa chce dostať do povedomia pretekárov i funkcionárov Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) a neskôr kandidovať na usporiadanie majstrovstiev sveta.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anastasia KuzminováPavol Hurajt