Kuzminová sa v Estónsku pripravuje na sezónu

Anastasia Kuzminová
Anastasia Kuzminová počas pretekov na 15 km Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BANSKÁ BYSTRICA 23. júla (WEBNOVINY) – Olympijská víťazka z rýchlostných pretekov na 7,5 km a strieborná medailistka zo stíhacích pretekov na 10 km z Vancouveru 2010 v biatlone Anastasia Kuzminová sa v týchto dňoch pripravuje na novú sezónu v estónskom stredisku Otepää. Bronzový medailista z pretekov mužov s hromadným štartom na 15 km Pavol Hurajt zase naberá kondíciu v domácich podmienkach vo Vysokých Tatrách. Ďalší členovia slovenských reprezentačných družstiev v utorok 27. júla odcestujú do českého Jablonca nad Nisou, kde absolvujú dvojtýždňové kondičné sústredenie. Výnimkou je Martina Halinárová, ktorá sa bude tradične pripravovať individuálne.

Do mužskej reprezentácie pre sezónu 2010/11 sú zaradení Pavol Hurajt, Dušan Šimočko, Miroslav Matiaško, Martin Otčenáš a Matej Kazár. Dlhoročná opora mužského tímu Marek Matiaško sa síce ešte oficiálne nerozlúčil s pretekárskou činnosťou, ale v štruktúrach VŠC Dukla Banská Bystrica už figuruje na pozícii trénera dorastencov. Asistentom reprezentačného šéftrénera Milana Gašperčíka je pri mužskom družstve Dušan Šimočko st.

Šesťčlenné družstvo žien tvoria Anastasia Kuzminová, Janka Gereková, Martina Halinárová, Natália Prekopová, Martina Chrapánová a Ľubomíra Kalinová. Asistentom ženskej reprezentácie je Lukáš Daubner. Okrem toho je vytvorený aj ženský B-tím doplnený aj juniorkami pod vedením Anny Murínovej, v ktorom sú zaradené Terézia Poliaková, Michaela Pančíková, Michaela Schönová, Lucia Šímová a Jana Pastuchová.

Slovenský zväz biatlonu na budúci týždeň schváli nomináciu na majstrovstvá Európy v letnom biatlone, ktoré sa od 13. do 15. augusta uskutočnia v Osrblí.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anastasia KuzminováDušan ŠimočkoJanka GerekováMarek MatiaškoMartin OtčenášMartina ChrapánováMartina HalinárováMiroslav MatiaškoNatália PrekopováPavol HurajtTerézia Poliaková