Kuzminová si prevzala zlatú medailu a zaspievala hymnu

Anastasia Kuzminová si prevzala zlatú medailu
Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová počas medailového ceremoniálu na ZOH 2014 v Soči. Rusko, Soči, 10. február 2014. Foto: SITA/AP

SOČI 10. februára (WEBNOVINY) – Biatlonistka Anastasia Kuzminová už dostala svoju druhú zlatú olympijskú medailu. V Olympijskom parku v Soči jej ju v pondelok krátko po 20.15 h miestneho času (17.15 SEČ) zavesil na krk svetový rekordér v skoku o žrdi Sergej Bubka. Následne si víťazka rýchlostných pretekov na 7,5 km s hrdosťou zaspievala štátnu hymnu a neubránila sa slziam dojatia.

Nechcela som prejaviť emócie, verila som, že to vydržím. Chcela som zaspievať celú štátnu hymnu. Slzy sa však nedali zastaviť. Stáť na zimných olympijských hrách druhýkrát na najvyššom stupni je niečo výnimočné,“ povedala po prevzatí si cenného kovu.

Obrazom: Anastasii Kuzminovej na ceremoniáli slávnostne odovzdali zlatú medailu

Dvadsaťdeväťročná Slovenka teraz môže porovnávať zlaté medaily z Vancouveru i Soči. Obe sú podľa jej slov krásne. „Rusi i Kanaďania dali do medailí myšlienku, obe sú výnimočné,“ tvrdila Kuzminová.

Slovenka predviedla veľké gesto, keď sa po vystúpení na najvyšší stupienok po oznámení jej mena hlboko poklonila smerom k divákom. Vyjadrila tak vďaku fanúšikom za ich podporu i organizátorom za ich pohostinnosť a starostlivosť. Podľa ruských novinárov to bol nádherný staroslovanský zvyk. „Veď dnes bolo celé pódium slovanské. Bola som tam ja, Ruska Viluchonová i Ukrajinka Vita Semerenková,“ reagovala na otázku ruského novinára dvojnásobná olympijská víťazka.

Obrazom: Anastasia Kuzminová vybojovala pre Slovensko zlatú medailu

Na slávnostný ceremoniál ju prišli podporiť kolegyne biatlonistky, vedenia slovenskej výpravy a Slovenského olympijského výboru, veľvyslanec Slovenska v Ruskej federácii, manžel Daniel, ale aj fanúšikovia. „Na ceremónii bola aj moja sestra s manželom a synom. Rodičia boli na biatlonovom štadióne, kde podporovali brata Antona,“ uviedla biatlonistka, ktorá si na slávnosť vzala špeciálne náušnice.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Po svojom nedeľňajšom triumfe prijala množstvo blahoželaní, ozvali sa jej priatelia, známi i bývalí tréneri. Stihla sa už porozprávať aj so synom Jelisejom. „Povedal mi: ´Mami, nevedel som, že keď vyhráš medailu, tak bude na Slovensku sviatok´,“ uviedla Kuzminová, ktorá už myslí na utorňajšie stíhacie preteky. Do nich vyštartuje ako prvá zo šesťdesiatčlenného štartového poľa.

Deň po pretekoch absolvovala okrem ceremoniálu ľahky tréning i regeneráciu. „Včera bolo ťažké zaspať, dnes to bude už oveľa jednoduchšie,“ doplnila Anastasia Kuzminová.

Obrazom: Nedeľa na olympiáde v Soči

Hokejistom poďakovala v šatni

Anastasia Kuzminová sa v pondelok krátko pred ceremoniálom, na ktorom jej odovzdali zlatú medailu za prvenstvo v rýchlostných pretekoch na 7,5 km na zimných olympijských hrách v Soči, poďakovala za podporu hokejovej reprezentácii. Hráči tímu Vladimíra Vůjtka ju podporovali v jej nedeľňajšej ceste za úspechom.

Kuzminová navštívila hokejistov priamo v šatni krátko pred začiatkom ich pondelkového večerného tréningu, na ktorom sa prvýkrát objavili aj hráči z NHL. Hokejisti ju obdarovali čiernym tréningovým dresom s podpismi všetkých členov tímu.

Som rada, že som dostala tento dres. Pre mňa bola návšteva hokejovej šatne zážitkom, ešte nikdy som v nej nebola. Dnes som dostala toľko bozkov ako asi nikdy v živote,“ povedala Anastasia Kuzminová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anastasia KuzminováSergej Bubka