Kuzminovú a Hurajta privítalo v Bystrici 2000 ľudí

Bez názvu
Biatlonistov Pavla Hurajta (vľavo) a Anastasiu Kuzminovú, medailistov zo Zimných olympijských hier vo Vancouveri, vítalo v utorok večer zaplnené banskobystrické Námestie SNP. Foto: SITA/Dušan Hein

BANSKÁ BYSTRICA 2. marca (WEBNOVINY) – Približne 2000 ľudí v utorok na Námestí SNP v Banskej Bystrici slávnostne privítalo slovenských biatlonových reprezentantov Anastasiu Kuzminovú a Pavla Hurajta, ktorí sa vrátili zo zimných olympijských hier vo Vancouveri s dovedna troma medailami. Od Vojenského športového centra Dukla ich priviezli v automobilovom veteráne.

Pred vkročenie Kuzminovej a Hurajta na pódium si priaznivci prostredníctvom záberov na veľkoplošnej obrazovke mohli pripomenúť úspešné účinkovanie oboch v Kanade. Po krátkych rozhovoroch s moderátorom Slavomírom Jurkom odznela v premiére pieseň „Nasťa“, ktorú na počesť zlatej medailistky zložil Pavol Janíček a otextoval Peter Valo. Úspešným olympionikom zablahoželali aj predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Vladimír Maňka a primátor Banskej Bystrice Ivan Saktor, ktorý ich aj dekoroval vavrínovými vencami. Po brífingu pre médiá ukončila slávnostné privítanie autogramiáda.

„Je to velikánske šťastie, keď príde tak veľa ľudí, ktorí nám celú olympiádu držali palce. Som šťastná, že sa im páči, ako sme s Paľom dokázali,“ povedala Kuzminová. Privítanie toľkými ľuďmi na námestí vraj nečakala, bol to pre ňu veľký zážitok.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anastasia KuzminováIvan SaktorPavol HurajtVladimír Maňka