Kužmová viedla 7:6 a 4:2, ale nasadenú sedmičku na turnaji v Hobarte nakoniec nezdolala

Viktória Kužmová
Slovenská tenistka Viktória Kužmová. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

HOBART 9. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Viktória Kužmová nenapodobnila svoju krajanku Karolínu Schmiedlovú a nepostúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA International Hobart International v austrálskom Hobarte (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch vonku).

V stredajšom stretnutí 2. kola podľahla belgickej sedmičke podujatia Kirsten Flipkensovej za 127 minút 7:6 (3), 4:6, 6:1. Kužmová mala partiu dobre rozohranú, keď po zisku úvodného setu viedla v druhom 4:2, ale následne prehrala sedem gemov za sebou.

Obe hráčky na seba premiérovo narazili vlani na trávnatom turnaji v holandskom Hertogenboschi, do finále aj vtedy postúpila belgická tenistka vďaka výhre 7:5, 6:7 (7), 6:4. V súboji o postup medzi najlepšiu štvoricu v Hobarte čaká Flipkensovú lepšia z duelu Sofia Keninová (USA) – Ons Jabeurová (Tun.).

Hobart – dvojhra – 2. kolo

Kirsten Flipkensová (Belg.-7) – Viktória Kužmová (SR) 6:7 (3), 6:4, 6:1 za 127 minút

Viac k osobe Kirsten FlipkensováKirsten FlipkensováSofia KeninováViktória Kužmová