Kužmová v trojsetovej bitke zdolala sedmičku „pavúka“ a na turnaji WTA v Gdyni je v osemfinále

Viktória Kužmová
  • aktualizované 21. júla 16:36

Slovenská tenistka Viktória Kužmová postúpila na turnaji WTA v poľskej Gdyni do 2. kola dvojhry žien.

Dvadsaťtriročná košická rodáčka v stredajšom súboji 1. kola zdolala siedmu nasadenú Rusku Varvaru Gračovovú za 154 minút 6:4, 6:7 (4), 7:5. V osemfinálovom 2. kole bude jej súperkou belgická hráčka narodená na Ukrajine Maryna Zanevská.

Na postup využila druhý mečbal

Kužmová v prvom sete brejkla súperku v deviatej hre a na jeho zisk využila hneď prvý setbal. V druhom síce z 0:2 otočila na 3:2, no rozhodovalo sa až v skrátenej hre a v nej mala prevahu ruská tenistka.

V treťom sete Slovenka stratila servis v piatej hre, späť si ho však vzala v desiatej a pri servise súperky neskôr využila na postup druhý mečbal.

Schmiedlová prehrala

Menej sa darilo Anne Karolíne Schmiedlováej. Dvadsaťšesťročná košická rodáčka v osemfinálovom 2. kole prehrala za 146 minút s Maďarkou Annou Bondárovou 2:6, 7:6 (5), 1:6. Slovenka v prvom sete dvakrát prišla o servis a prehrala ho 2:6.

V druhom zaznamenali obe súperky po jednom brejku a rozhodovala skrátená hra, v ktorej Schmiedlová premenila druhý setbal a vynútila si tretí set. V ňom však stratila podanie v druhej aj šiestej hre a s turnajom sa rozlúčila.

Na podujatí si zahrá aj Kučová

Na rovnakom podujatí sa v stredu predstaví v dvojhre žien Kristína Kučová, ktorá v 2. kole nastúpi proti desiatke „pavúka“ Rumunke Irine Marii Barovej.

Vo štvorhre do hry zasiahne aj Tereza Mihalíková po boku Nemky Tamary Korpatschovej, v boji o postup do štvrťfinále vyzvú Bielorusky Alexandru Sasnovičovú s Oľgou Govorcovovou.