Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hacker
Foto: www.hackronomicon.com
1. októbra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Kybernetická obrana je roztrieštená, padlo na rokovaní vlády

BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) – Kybernetická obrana na Slovensku má inštitucionálne rezervy, ktoré bude potrebné v najbližších rokoch vyriešiť. Uvádza sa to v Informácii o vykonaní cvičenia kybernetickej obrany NATO Cyber Coalition 13, ktorú zobrala vláda na vedomie.

Kybernetická obrana sa javí ako roztrieštená, jednotlivé rezorty zabezpečujú kybernetickú obranu najmä v rámci vlastných kompetencií, pričom absentuje povedomie spoločnej zodpovednosti, uvádza sa ďalej v materiáli z minuloročného cvičenia. Popri rozširovaní medzinárodnej spolupráce bude preto potrebné nastaviť mechanizmy dôslednej spolupráce na národnej úrovni.

Nová koncepcia kybernetickej bezpečnosti

“Medzi tímami v Slovenskej republike existujú veľké rozdiely. Je nevyhnutné preto starostlivo rozvíjať technické spôsobilosti tímov a dobudovať pracoviská kybernetickej obrany tak, aby boli reálne pripravené v každodennej praxi,” zdôrazňuje sa v informácii, ktorú predkladal Národný bezpečnostný úrad (NBÚ).

Skúsenosti z tohto medzinárodného cvičenia využívajú aj pri vypracovávaní novej Koncepcie kybernetickej bezpečnosti. Pracujú na nej na Úrade vlády SR a NBÚ sa spolupodieľa na jej vypracovaní, potvrdila agentúre SITA hovorkyňa úradu Blažena Zimanová.

Koncepcia by mala byť hotová do konca roka a na jej základe môžu byť aj potrebné legislatívne úpravy, dodala. Zimanová v súvislosti s kybernetickou obranou pripomenula, že na medzinárodnej úrovni Aliancia v máji prijala Posilnenú stratégiu kybernetickej obrany NATO.

Táto stratégia zaväzuje členské štáty udržiavať a posilňovať kybernetickú bezpečnosť národných informačných a komunikačných systémov, od ktorých sú priamo závislé informačné a komunikačné systémy NATO.

Audiovízia s jasnejšími pravidlami

Okrem bezpečnostnej problematiky sa kabinet zaoberal aj návrhom zákona o audiovízii z dielne rezortu kultúry. Nový zákon má komplexne upraviť práva a povinnosti osôb pôsobiacich v oblasti audiovízie či postavenia a pôsobnosti Slovenského filmového ústavu.

Ministerstvo kultúry tvrdí, že nový zákon pripravili na základe požiadaviek z praxe. Ako pre agentúru SITA uviedol počas pripomienkovania normy hovorca MK SR Jozef Bednár, nový zákon výrazne mení postavenie a pôsobnosť SFÚ a tiež zavedie nové podmienky na odborné uchovávanie originálnych nosičov audiovizuálnych diel a zvukovo-obrazových záznamov tvoriacich audiovizuálne dedičstvo Slovenska.

Návrh zákona o audiovízii je rozdelený na deväť častí,

NÁJDETE ICH V TOMTO ČLÁNKU

.

Rokovalo sa aj o úveroch

Rokovalo sa aj o návrhu novely zákona o spotrebiteľských úveroch, výkon dohľadu na trhu poskytovateľov spotrebiteľských úverov by sa mal zvýšiť a mal by byť transparentnejší. Viac o novele zákona o spotrebiteľských úveroch

NÁJDETE V TOMTO ČLÁNKU

.

Odporúčané články

Ficova vláda časť dôchodcov šikanuje, tvrdí Bugár Ficov návrh o plate poslancov je kampaň, tvrdí Brocka z KDH

Témy

Diskusia

LAcnejsie bude slovenske oddelenie pri nemeckej odpocuvacej sluzbe alebo americkej ak tam uz aj nie su Nemcisü odpocuvany dvojnasobne slovenska vlada chce aby sme malicky slovaci boli odpocuvany trojnasobne. Ako clensky stat Nato na jeho zatial vychodnej hranici mame specificke postavenie aj... nbu123 Úradníci sú bezbreho chamtiví, keď sa jedná uliať si zo štátneho do svojho vrecka a bezbreho lakomí zaplatiť odborníkov IT. Za nominálnu mzdu v štátnej správe spravodajské služby nenaverbujú žiadnych odborníkov. Je to iba otázka peňazí, prečo slovenský "fajerwoll" je... Kybernetickú ochranu mám zabezpečuje naša veliaca velmoc a ďaľšiu jej Berlínská pobočka . Tri valy ochrany na tak malý štátik privelký prepych Kedy už konečne odhalí to tajonstvo pre najväčšiu grupu svojích voličov a zruší celkom druhý dôchodkový pilier. Dôchodky bardzo u nás nízke okrem tých výsluhových. scientológovia hlavné nebezpečenstvo!
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...