Kybernetický útok na ministerstvo zahraničných vecí mal formu sofistikovaného škodlivého kódu

Počítač, hacker
Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com.

BRATISLAVA 18. októbra (WebNoviny.sk) – Kybernetický útok na Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR mal formu sofistikovaného škodlivého kódu, ktorý umožňuje útočníkom filtráciu dát z vnútra organizácie na servery v zahraničí.

Ako povedal vo štvrtok v NR SR na Hodine otázok podpredseda vlády Peter Kažimír, identita útočníkov a predmet záujmu je predmetom vyšetrovania. Vojenské spravodajstvo má podľa neho prešetriť bezpečnosť celej vládnej siete.

Podľa Kažimíra nie je možné vyšpecifikovať, kto za útokom stojí. Ubezpečil však, že útočníci sa k citlivým informáciám nedostali. „Prebieha preverovanie, aké informácie mohli útočníci získať. Prebiehajú opatrenia, ktoré zabránia podobným aktivitám. Prijímame protiopatrenia a sledujeme aktivity organizácií, ktoré pravdepodobne za útokom stoja, ale nie je možné ich dnes špecifikovať, keďže prebieha vyšetrovanie,“ dodal.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí bolo predmetom kybernetického útoku zo zahraničia. V stredu na Bezpečnostnej rade SR o tom informovalo Vojenské spravodajstvo. Kybernetický útok zaujímal na Hodine otázok poslanca za SaS Martina Klusa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin KlusPeter Kažimír
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR