La Liga by mohla prísť o desiatky elitných futbalistov, môže za to vládny návrh daňovej reformy

Lionel Messi
Hviezdny Lionel Messi z FC Barcelona v súboji s hráčmi Alavésu počas zápasu 1. kola La Ligy. Barcelona, 18. august 2018. Foto: SITA/AP.

MADRID 18. októbra (WebNoviny.sk) – Podľa vedenia španielskej ligy môže plánované zvýšenie daňovej sadzby vydesiť špičkových hráčov, aby sa neangažovali v tamojšej najvyššej futbalovej súťaži. Španielska vláda navrhuje zvýšenie dane pre bohatých, čo môže mať negatívny dopad na španielsky futbal.

Podľa prezidenta tamojšej najvyššej súťaže La Ligy Javiera Tébasa „navrhovaná daňová reforma negatívne ovplyvní konkurencieschopnosť súťaže“. V liste, ktorý Tébas poslal španielskym klubom, uvádza, že pre bohatých jednotlivcov a kluby by sa mohli náklady vyšplhať až na 80 miliónov eur a znamenali by stratu aspoň 20 elitných hráčov La Ligy.

Spomenutá reforma ešte nie je schválená, najskôr ju musí prerokovať a schváliť parlament. V minulosti mali v Španielsku problém s daňovými orgánmi mnohí poprední hráči, medzi nimi aj Cristiano Ronaldo či Lionel Messi.

Prvý menovaný v lete prestúpil z Realu Madrid do talianskeho Juventusu Turín a viacerí za jeho odchodom vidia práve nespokojnosť v otázke daňových záležitostí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Cristiano RonaldoLionel Messi