Karolína Schmiedlová v Miami skončila, vyradila ju Venus

Karolína Schmiedlová
Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová prehrala s Američankou Venus Williamsovou za 90 minút 3:6, 3:6. Foto: SITA/AP

MIAMI 22. marca (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová prehrala v piatkovom stretnutí 2. kola na turnaji WTA v Miami na Floride s Američankou Venus Williamsovou za 90 minút 3:6, 3:6. Devätnásťročná rodáčka z Košíc nenadviazala na víťazstvo v 1. kole nad Holanďankou Indy de Vroomeovou.

Víťazka turnaja v Miami z rokov 1998, 1999 a 2001 Venus Williamsová v úvodnom sete dvakrát získala servis Slovenky, v druhom dejstve uspela na returne tri razy a premenila prvý mečbal. Schmiedlová získala za vystúpenie v hlavnej súťaži v Miami 35 bodov do rebríčka WTA a finančnú prémiu 14 945 dolárov.

Výsledok piatkového stretnutia 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Mandatory Sony Open Tennis v americkom Miami na Floride (dotácia 5 427 105 USD, tvrdý povrch Laykold).