Laco mal v KHL ťažké tréningy, po výmene trénera sú tvrdšie

Ján Laco
Gólman Ján Laco bol oporou Barysu Astana v súboji s Jugrou Chanty-Mansijsk, zneškodnil 34 striel domácich. Foto: facebook.com/hcbarys

ASTANA 16. júla (WEBNOVINY) – Slovenského brankára Jána Laca čaká druhá sezóna v klube Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Barys Astana, no na nový ročník sa nepripravuje pod vedením Andreja Nazarova. Ten v medzisezónnom období zamieril do konkurenčného mužstva SKA Petrohrad a jeho miesto v kazašskom tíme zaujal Jerlan Sagymbajev. Podľa skúseného 33-ročného Liptáka sú v Astane tréningy ešte náročnejšie.

Rozdiel medzi trénermi Nazarovom a Sagymbajevom tam je. U každého kouča je totiž príprava na sezónu postavená inak. Teraz trénujeme ešte viac ako za Nazarova. Pri ňom sme to mali ťažké, ale teraz sú požiadavky ešte vyššie,“ priznal Ján Laco v rozhovore pre portál Vesti.kz.

KHL sa v sezóne 2015/2016 začne v porovnaní s minulosťou o pár týždňov skôr, no v tom Ján Laco nevidí problém. „Je veľmi ťažko povedať, či som ja sám pripravený na novú sezónu. Teraz veľa trénujeme a ešte nehráme zápasy. Striedame ľad s prípravou mimo neho. Myslím si, že ešte nikto nie je pripravený, ale o mesiac to bude iné. Tréneri veľmi dobre vedia, že liga sa začne už koncom augusta a je to nastavené tak, aby sme všetko potrebné stihli,“ dodal vicemajster sveta z Helsínk 2012.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej NazarovJán Laco