Ladislav Molnár pôjde do väzenia na doživotie, v Dunajskej Strede brutálne zavraždil dvoch ľudí

Krv, nôž
Foto: ilustračné, Thinkstock

TRNAVA 4. septembra (WebNoviny.sk) – Krajský súd v Trnave v utorok potvrdil doživotný trest odňatia slobody pre Ladislava Molnára z Dunajskej Stredy, ktorý podľa rozsudku začiatkom roku 2015 zavraždil 55-ročnú Máriu a koncom toho istého roku aj 63-ročného Františka.

Obe vraždy z Dunajskej Stredy spájala mimoriadna brutalita. Mária bola dobitá a dorezaná, okrem iných zranení utrpela aj zlomeninu lebečnej spodiny. Františka páchateľ zabil desiatkami bodných a bodnorezných rán do hlavy, krku a rúk.

Zavraždenie Márie odmietal

Ladislav Molnár pred prvostupňovým súdom urobil vyhlásenie, ktorým sa priznal k vražde Františka, zavraždenie Márie však popieral. Súd v tomto prípade vykonal rozsiahle dokazovanie a uznal ho za vinného aj zo skoršej vraždy. Okrem množstva nepriamych dôkazov ho usvedčila aj analýza DNA zo vzorky krvi nájdenej na mieste činu. Motívom vrážd mal byť v oboch prípadoch majetkový prospech.

Aj keď nezamestnaný 35-ročný Ladislav popieral požívanie omamných látok, analýzou zistili v jeho tele prítomnosť veľkého množstva metamfetamínu. Okresný súd v Trnave ho ešte v januári tohto roku odsúdil na doživotie v ústave s maximálnym stupňom stráženia.

,,Uloženie takéhoto trestu si vyžaduje účinná ochrana spoločnosti, podľa súdu nie je nádej, že by páchateľa bolo možné napraviť trestom odňatia slobody do 25 rokov,“ uviedol predseda senátu Okresného súdu v Trnave počas zdôvodňovania doživotného trestu odňatia slobody.

Trest označil za nezákonný

Molnár sa proti rozsudku odvolal, trest označil za neprimerane prísny a nezákonný. Krajský súd v Trnave v utorok po opätovnom vypočutí znalca z oblasti psychológie odvolanie Ladislava Molnára zamietol ako nedôvodné.

V slovenských väzniciach je aktuálne podľa Adriána Baláža z generálneho riaditeľstva Zboru väzenskej a justičnej stráže 53 odsúdených na doživotie. Doživotný trest väzenia neznamená, že sa odsúdený nikdy nedostane na slobodu.

O podmienečné prepustenie môže požiadať, ak si za mrežami odsedel 25 rokov. Splnenie formálnych a materiálnych podmienok na podmienečné prepustenie potom opäť posudzuje súd. Doživotné tresty si odsúdení odpykávajú v ústavoch v Leopoldove, Ilave, Ružomberku a Banskej Bystrici.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom