Ladislav Nagy chce zažalovať Lev Poprad

HC Lev Poprad - Dinamo Riga
Lietajúci Laco Nagy v zápase KHL medzi HC LEV Poprad a Dinamom Riga. Poprad, 20. december 2011. Foto: SITA/Gabriel Lipták

POPRAD 2. januára (WEBNOVINY) – Slovenského hokejového útočníka Ladislava Nagya prekvapil krok vedenia HC Lev Poprad, ktoré s ním rozviazalo kontrakt.

Spoločne s majstrom sveta z roku 2002 skončili v spomenutom tíme KHL aj obranca Tomáš Klouček a útočníci Stanislav Balán a Peter Ölvecký.

Nagy neprežíva práve najlepšie obdobie. Na Štedrý deň v zápase s Atlantom Mytišči utrpel otras mozgu a koncom roka sa dozvedel o výpovedi.

V HC Lev bol doteraz štvrtým najproduktívnejším hráčom, v 35 stretnutiach nazbieral 19 kanadských bodov (12+7).

Zostal som veľmi prekvapený a aj sklamaný tým, čo sa udialo. Nikdy predtým som sa počas kariéry nestretol s takým jednaním. Ale život ide ďalej,“ povedal pre denník Korzár Nagy a pokračoval: „Mal som spoločne s Ľubom Bartečkom míting s manažérom klubu Sergejom Sošnikovom. Navrhol mi dať dole dvadsať percent z môjho platu. Povedal som, že to asi nevezmem, ale že si o tom pohovorím s agentom a do troch dní sa uvidí. Už na druhý deň však so mnou rozviazali kontrakt a poslali to vedeniu súťaže. Sergej Sošnikov ma ešte k tomu obvinil, že mi nič nie je, že simulujem zranenie. To sa mi teda nepáčilo. Utrpel som otras mozgu. Dvaja lekári mi to potvrdili. Je to celé smutné, ale čo už.“

Chce plnú výšku platu

Vedenie klubu HC Lev rozviazalo kontrakty pred 31. decembrom a hráčom, ktorých prepustilo, musí zaplatiť 50 % percent z ich zmluvy. Ak by to spravilo v januári, bolo by to sto percent.
Ladislav nagy
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

„Veľa hráčov v závere roka pritlačili k múru, veľmi im nedali na výber. Ale pýtajte sa iných, ja za ďalších nemôžem rozprávať. Každopádne ja svoju situáciu budem riešiť súdne. Agent to dá na súd. Som zranený, mne musí klub zaplatiť nie päťdesiat, ale sto percent. Môže sa teda pokojne stať, že hoci nebudem hrať za HC Lev, tak dostanem plnú výšku platu až do konca sezóny. Ak teda súd rozhodne v môj prospech. Nerobí sa to, som po otrase mozgu, čo potvrdili v nemocniciach v Poprade aj v Košiciach. Lekári mi povedali, že dva týždne mám byť mimo hry a klub ma nedal ani na listinu zranených,“ dodal pre Korzár Ladislav Nagy, ktorý sa momentálne chce dať zdravotne do poriadku.

O jeho služby okamžite prejavili záujem HC Košice i HK Poprad.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ladislav NagyPeter Ölvecký
Firmy a inštitúcie HC Lev Poprad