Ladislav nútil na sex mladšieho chlapca, súd mu udelil dvojročnú podmienku

Súdy, krimi

BANSKÁ BYSTRICA 12. marca (WebNoviny.sk) – Trest dva roky odňatia slobody podmienečne za zločin sexuálneho násilia potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre mladistvého 17-ročného Ladislava P. z Košíc.

Mladík nútil k orálnemu sexu o štyri roky mladšieho chlapca, s ktorým boli spolu v Reedukačnom centre v Čerenčanoch v okrese Rimavská Sobota.

Ladislav prišiel do Čerenčian v októbri 2017. Mladšieho chovanca Adriana začal nútiť na orálny sex a iné praktiky. Ak by mu Adrian nevyhovel, bol by dostal bitku. Podľa súdu požadoval sex opakovane od 27. októbra do 5. decembra a chlapca zneužil i v spánku.

Na súde vyhlásil, že je nevinný, ale usvedčila ho výpoveď poškodeného Adriana a ďalších chovancov ústavu. Senát Okresného súdu v Rimavskej Sobote uznal Ladislava P. za vinného a vymeral mu dva roky odňatia slobody s podmienečným odkladom výkonu trestu na dva roky. Zároveň mu uložil povinnosť absolvovať ochranné pedopsychiatrické liečenie ambulantnou formou a zakázal mu požívať alkohol a iné návykové látky. V jeho prospech svedčila skutočnosť, že nebol ešte súdne trestaný. Voči rozsudku sa odvolal, ale krajský súd mu nevyhovel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom