Lady Gaga a Tony Bennett nahrajú ďalší spoločný album

Tony Bennett
Tony Bennett Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 23. októbra (SITA) – Americká speváčka Lady Gaga a spevák Tony Bennett plánujú nahrať ďalší spoločný album. Pre americký magazín Vulture to povedal 89-ročný interpret, ktorý vlani so svojou o 60 rokov mladšou kolegyňou ponúkol džezový album Cheek To Cheek. „Áno, pripravujeme nový album,“ prezradil Bennett. „Budú to piesne Colea Portera. Bol to najlepší textár celej série Great American Songbook (zostava najdôležitejších a najvplyvnejších amerických populárnych piesní a džezových štandardov z obdobia 20. až 60. rokov minulého storočia. Skladby skladateľa a textára Colea Portera sa nachádzajú v tejto zostave, pozn. SITA) a bol veľmi inteligentný,“ vyjadril sa spevák, ktorý tiež povedal, že pri nakrúcaní nového počinu s Lady Gaga očakáva veľa zábavy.

Prvým hitom Tonyho Bennetta, ktorý má na konte viac ako 50 štúdiových nahrávok, bola skladba Because Of You z rovnomenného debutového albumu z roku 1952. Nasledovali ďalšie úspešné piesne ako Cold, Cold Heart, Rags To Riches či Stranger in Paradise a v roku 1962 nahral jednu zo svojich najznámejších skladieb I Left My Heart In San Francisco. Jeho kariéra začala koncom 60. rokov upadať, nedarilo sa mu ani v osobnom živote, neskôr prišiel o manažéra a nemal podpísané žiadne zmluvy. V roku 1979, keď sa mu rozpadlo druhé manželstvo, takmer zomrel po predávkovaní kokaínom. V 90. rokoch sa vrátil na scénu a následne nahral niekoľko úspešných albumov. Spevák má na konte 18 cien Grammy, pričom jednu z nich dostal za celoživotné dielo, a celosvetovo predal viac ako 50 miliónov kópií albumov.

Vďaka spolupráci s Lady Gaga, ktorá má na konte albumy The Fame (2008), Born This Way (2011), Artpop (2013) a hity ako Just Dance, Poker Face, Bad Romance alebo Born This Way, sa mu podarilo získať popularitu aj u mladšej generácie. S albumom Cheek To Cheek navyše prekonal vlastný rekord ako najstarší interpret, ktorý dobyl americký albumový rebríček Billboard 200. Je tiež uznávaným maliarom, namaľoval napríklad aj Lady Gagu, ktorá mu pózovala nahá.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.vulture.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lady GagaTony Bennett