Lady Gaga si na aukcii venovanej Jacksonovi kúpila 55 vecí

Lady Gaga
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) – Americká speváčka Lady Gaga si na víkendovej dražbe v Kalifornii zadovážila 55 vecí, ktoré súvisia s popovým kráľom Michaelom Jacksonom.

Aukcia sa konala v nedeľu 2. decembra v Los Angeles. Predmetom dražby bola okrem iných aj Jacksonova slávna bunda z turné Bad alebo pár trblietavých rukavíc. Nie je známe, čo konkrétne si svetoznáma speváčka kúpila, no na sociálnej sieti Twitter napísala, že s vecami bude zachádzať s veľkou opatrnosťou.

Dvadsaťšesťročná Lady Gaga tiež publikovala fotku, na ktorej niekto s trblietavou rukavicou drží tabuľku s číslom 462. Pri jej tweete bol nápis: „Uč sa od veľkých a staň sa väčším“.

Je známe, že na nedeľňajšej dražbe získal neznámy kupec spomenutú vzácnu bundu. Zaplatil za ňu 240-tisíc amerických dolárov (v prepočte asi 183-tisíc eur). Za každú z dvoch trblietavých rukavíc dal neznámy dražiteľ 100-tisíc dolárov (zhruba 76-tisíc eur).

Aukciu organizovali Jacksonovi návrhári Dennis Tompkins a Michael Bush. Podarilo sa im vyzbierať viac ako päť miliónov dolárov (približne 3,85 milióna eur), ktoré rozdelia rôznym charitatívnym organizáciám, vrátane Guide Dogs of America.

Obrazom: Speváčka Lady Gaga

Kontroverzná Lady Gaga:

Lady Gaga, vlastným menom Stefani Joanne Angelina Germanotta, sa preslávila skladbami Just Dance a Poker Face, ktoré pochádzajú z jej debutového albumu The Fame (2008). Získala už vyše 200 cien, okrem iných aj päť Grammy.

Dve z nich si vyslúžila vďaka skladbe Bad Romance pochádzajúcej z EP nahrávky The Fame Monster (2009). Zo zatiaľ posledného albumu Born This Way (2011) pochádzajú single Born This Way, Judas, Edge Of Glory, You And I a Marry The Night.

Celosvetovo predala približne 23 miliónov albumov a 64 miliónov singlov. Magazín Forbes ju označil za najvplyvnejšiu celebritu roka 2011 a tento rok ju zaradil medzi najmocnejšie ženy sveta. Na budúci rok speváčka plánuje vydať ďalšiu štúdiovku s názvom Artpop. Napísala pre ňu už okolo 50 piesní.

Informácie pochádzajú z webovej stránky nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lady GagaMichael Jackson