Lady Gaga zverejnila obal albumu Artpop

Lady gaga
Obal albumu Artpop Foto: twitter.com/ladygaga

BRATISLAVA 8. októbra (WEBNOVINY) – Americká speváčka Lady Gaga zverejnila obal očakávaného albumu Artpop, ktorý by mal vyjsť 8. novembra. Je na ňom socha zobrazujúca nahú speváčku sediacu za modrou guľou.

Autorom diela je americký umelec Jeff Koons.

Prosím, privítajte do našej rodiny Jeffa Koonsa a zahrňte ho láskou za talent, o ktorý sa s nami podelil,“ napísala Gaga prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter a tiež dodala, že sochu vystaví na oficiálnej párty, ktorá sa bude konať 10. novembra pri príležitosti osláv vydania novej štúdiovky.

Dvadsaťsedemročná interpretka už z albumu Artpop zverejnila singel Applause a na londýnskom iTunes Festivale naživo predstavila piesne Aura, Manicure, Artpop, Jewels & Drugs, Sex Dreams, Swine a I Wanna Be With You.

Lady Gaga, vlastným menom Stefani Joanne Angelina Germanotta, pochádza z New Yorku a preslávila sa skladbami Just Dance a Poker Face z debutového albumu The Fame (2008). Na konte má päť Grammy, pričom dve z nich si vyslúžila vďaka skladbe Bad Romance pochádzajúcej z EP The Fame Monster (2009).

Zo zatiaľ posledného albumu Born This Way, ktorý vyšiel v roku 2011, pochádzajú single Born This Way, Judas, Edge Of Glory, You And I a Marry The Night. Celosvetovo predala približne 23 miliónov kópií albumov a 64 miliónov kópií singlov. Magazín Forbes ju označil za najvplyvnejšiu celebritu roka 2011 a v roku 2012 ju zaradil medzi najmocnejšie ženy sveta.

Informácie pochádzajú od Veroniky Dvorskej zo spoločnosti Universal Music, z webovej stránky www.digitalspy.co.uk a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lady Gaga